Jesteśmy połączeni
Jesteśmy połączeni

Jesteśmy połączeni

Wystawa rzeźby interaktywnej Zuzi Łapki

Wystawa jednego dzieła w ramach Mikrogranty Medialabu Katowice.

Wernisaż: 19.10.2019, sobota, godz. 18:00
Instalacja czynna do 19.11.2019 r.
Miejsce: Katowice Miasto Ogrodów, I piętro, obok Strefy Centralnej

Wszyscy jesteśmy połączeni - stanowimy JEDNOŚĆ!

"Jesteśmy połączeni" - to spotkanie poprzez interaktywną rzeźbę w dotyku i dźwięku. Instalacja odlanych z żywicy dłoni, wyposażonych w systemy przewodów, które przewodzą prąd czyli energię, która nieustannie płynie w naszych ciałach. Jest to zarówno energia wysoka jak i niska, różna jak różne są nasze ciała, ale płynie ona w nas wszystkich jednakowo. Dotykając zrealizowanych przez Zuzię dłoni, możemy doświadczyć jak jesteśmy nią połączeni, jak stanowimy energetyczną jedność. Zachęcamy do eksperymentowania tego połączenia w sobie, z innymi, z wszystkimi…


// Zuzia Łapka (ŁAPKI)
studentka arteterapii w Katowicach.
Łapie wiele inspiracji z przestrzeni starając się je oddać przez łączenie różnych form sztuki. Zajmuje się tworzeniem instalacji, różnego rodzaju rękodzieła, ruchem w przestrzeniach, tańcem, muzyką.
W swoich pracach łączy czasem mocno od siebie odległe dziedziny, zapraszając człowieka do pełnej interakcji z sztuką a wręcz samej jej bycia kreatorem. W swoim działaniu dąży do tego, aby każdy z nas, niezależnie od wieku i ograniczeń, uwierzył, że ma w sobie twórcze zdolności i aby poczuł jak może je wyrażać i cieszyć się z tych kreatywnych działań, zbliżając się do pełnego zrozumienia siebie, do swojego źródła/wnętrza.

Piękne podziękowania dla cudownych Istot, bez których pracy i zaangażowania nie powstałaby ta rzeźba - współpraca:
Szymon Malinowski
Tomek Manderla
Filip Twarkowski
Gracjan Jeżewski

Grafika dłoni umieszczonych w wydarzeniu nie jest rzeczywistym odzwierciedleniem instalacji.

Powrót