Ikony dla Katowic inspirowane stylem Bauhausu

Wykład i warsztaty Wojciecha Janickiego

UWAGA! Zmiana terminu! Wykład i warsztaty odbędą się 30 listopada!

Ikony dla Katowic inspirowane stylem Bauhausu – wykład  i warsztaty z Wojciechem Janickim

Zapraszamy na warsztaty i wykład prowadzone przez Wojciecha Janickiego – autora m. in. oficjalnych symboli miasta Katowice, NOSPR, Międzynarodowego Konkursu im. Karola Szymanowskiego i instytucji Katowice Miasto Ogrodów.

Wykład

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów stulecia założenia Bauhausu – szkoły projektowania, która dała początek nowoczesności w architekturze i designie. Uczestnicy spotkania poznają historię Bauhausu i sposób myślenia zgodny z ideą „Die Welt Neu denken”.

Wykład stanowi wprowadzenie do warsztatów Ikony dla Katowic inspirowane stylem Bauhausu, które odbędą się bezpośrednio po wydarzeniu (udział w wykładzie nie obliguje do udziału w warsztatach).

Warsztaty

W pierwszej części spotkania uczestnicy będą musieli scharakteryzować wybrane obiekty, które docelowo zostaną przedstawione w postaci znaków graficznych/ikon.

Kolejnym etapem będzie stworzenie indywidualnej siatki konstrukcyjnej na podstawie której każdy uczestnik opracuje ok. 10 znaków.

W drugiej części zaprojektowane ikony zostaną przetworzone w myśl idei „Die Welt Neu denken” i użycia z konkretnym przeznaczeniem np. mapy mentalnej lub połączonej z danym miejscem usługi (service design).

Zapisy przyjmujemy do 17 października

Warsztaty przeznaczone są dla studentów i projektantów.