Subterranean Silesia
Subterranean Silesia

Subterranean Silesia

Interaktywna instalacja

Kiedy: 5 grudnia 2019 - 5 stycznia 2020
Gdzie: Galeria Pojedyncza, Katowice Miasto Ogrodów

Na wernisaż zapraszamy 5 grudnia o godz. 18

Wstęp wolny!

„Subterranean Silesia” to wolnostojąca interaktywna instalacja o surowym charakterze, składająca się z analogowych wskaźników, które nadzorują pracę kilkudziesięciu kopalń węgla kamiennego na obszarze Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Osoba wchodząca w interakcję ma możliwość sprawdzenia za pomocą przełączników aktywności przemysłu poszczególnych miast, w tym Katowic. Wszelkie źródła związane z liczbą i intensywnością pracy podziemia „Subterranean Silesia” bierze z aktualizowanych źródeł statystycznych z GUS, WUG oraz innych instytucji.


Wernisaż zapoczątkował funkcjonowanie nowej grupy artystycznej związanej ze sztuką elektroniczną „ars machina” w której skład wchodzą między innymi Filip Handzel i Aleksander Józefczyk, twórcy „Subterranean Silesia”.

Filip Handzel - artysta multidyscyplinarny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie a zawodowo spełnia się jako programista front-endowy. Mieszka i tworzy w Krakowie. Twórca instalacji robotycznej „Frambots”. W 2018 roku został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajmuje się głównie instalacjami interaktywnymi przy użyciu elektroniki, kodu i algorytmów ewolucyjnych. Swoje prace wystawiał na festiwalach i wystawach międzynarodowych w Izraelu, Czechach i w Polsce.

 

Aleksander Józefczyk - artysta multidyscyplinarny. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, pracę dyplomową obronił w pracowni filmu animowanego, filmem „Punkt obserwacyjny”. Zajmuje się animacją, grafiką, ilustracją i instalacją. Film animowany “Gość” prezentowany był na festiwalach w Polsce i za granicą.


Praca zrealizowana w ramach projektu Mikrograntów Medialabu.

 

 

Godziny otwarcia galerii w okresie świątecznym:

24-26 grudnia: nieczynne

1 stycznia: nieczynne

W pozostałe dni Galeria czynna bez zmian: wtorek - niedziela w godz. 11-19

Powrót