Future Artist - zadanie twórcze
Future Artist - zadanie twórcze

Future Artist - zadanie twórcze

#11

Future Artist – Spotkanie

Zdjęcie Piotra

Fotografia przedstawia pracę Piotra Speka z wystawy Aneks w Galerii Engram KMO
Foto: Arkadiusz Ławrywianiec

Zadanie twórcze #11

 

Tym razem pójdziemy tropem galerii i muzeów. Czy lubicie oglądać dzieła sztuki? Sztuka towarzyszyła ludziom od zawsze. Nie istnieje kultura, w której nie można wskazać tego, co zwykliśmy nazywać dziś sztuką. Tworzenie ale i oglądanie sztuki jest czymś przypisanym naszemu gatunkowi. Od zawsze tworzyliśmy dzieła artystyczne i od zawsze zajmowaliśmy się ich odbiorem. Patrzyliśmy na nie krytycznym okiem: wzbudzały nasz zachwyt, obojętność lub niesmak. Sztuka nie istnieje „bez odbioru”. Artysta potrzebuje odbiorcy swojej sztuki; adresuje swoje dzieła do widza, czyli do każdego z nas. Spoglądając na obraz, widz odnajduje to, czego sam potrzebuje. Najfajniej jest wygodnie usiąść naprzeciwko obrazu i po cichutku go oglądać. To uchwycił w swoich fotografiach Piotr Spek. Pokazał wspaniałe dzieła i oglądających je ludzi. To ten właśnie moment.

Zadanie dla Ciebie:
Nie drukuj karty! Niech to będzie dla Ciebie tylko punkt wyjścia i inspiracja (zobacz ją klikając TUTAJ). Wybierz jedno zdjęcie z domowych archiwów (może to być album nie tylko fizyczny, ale i ten z pamięci telefonu czy komputera).
Przypomnij sobie muzea, które odwiedziłeś/aś, galerie sztuki, które zobaczyłeś/aś i piękne miasta, które zwiedzałeś/aś.
Pokaż siebie na tle obrazu, rzeźby czy pięknego zamku (architektura to też dzieła sztuki, sztuki architektonicznej). Pokaż nam jakie piękno Cię poruszyło podczas wakacji, wycieczki szkolnej czy wyprawy Future Artist?
Czekamy na Twoje zdjęcie, a jeśli jest ich więcej, czekamy na większy zestaw! Jesteśmy ciekawi!

Zadanie dla dorosłych:
Przypomnij sobie, gdzie zostało zrobione zdjęcie wybrane przez dziecko. Może będzie to kadr z wakacji, o których dziś tak marzymy.
Pomóż dziecku przesłać zdjęcie pracy na adres: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu

Opracowanie: Ewa Kokot – koordynator projektu Future Artist – Spotkanie
 

facebook.com/groups/FAjakFutureArtist

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Powrót