Domek Ogrodnika

Future Artist – Spotkanie

DOMEK OGRODNIKA

Wystawa prac dzieci oraz fotografii autorstwa Andrzeja Olszanowskiego

21 maja – 30 czerwca 2020 r.
Ściana Sztuki Dziecka

Kurator: Ewa Kokot

"Domek ogrodnika" to wystawa pełna zagadek i tajemnic. Odkrywa przed odbiorcą bogactwo roślin, które żyją w naszych miastach, lasach i ogrodach. Pokazuje też tę roślinność jaka zamieszkuje imaginarium naszej wyobraźni. To, co fantastyczne i nieistniejące współistnieje na wystawie z tym, co prawdziwe, aczkolwiek rzadko dostrzegane. Tytułowy domek jest muralem we wnętrzu Miasta Ogrodów. Towarzyszy mu instalacja dla małych odbiorców, którą dzieci mogą współtworzyć - coś domalować, dorysować podczas pokazu. W miarę czasu trwania wystawy będzie ona więc uzupełniana o akwarele, gwasze, tempery, prace ołówkowe oraz płaskorzeźby z papieru, które dzieci stworzą w odpowiedzi na istniejącą ekspozycję. Ważnym elementem wystawy jest cykl zdjęć autorstwa Andrzeja Olszanowskiego - artysty z Poznania. Dzięki niemu dzieci będą mogły poznać różnorodność świata przyrody. Wystawa stanowi punkt wyjścia do rozmów o eksperymentach, klonowaniu i genetyce. Porozmawiamy też o owadach i ich roli w ekosystemie. Wystawa jest dostępna online i realnie - w oczekiwaniu na widzów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

FB @fotoandrzejolszanowski

FB groups @FAjakFutureArtist