Teatrogranty
Teatrogranty

Teatrogranty

Program wsparcia projektów teatralnych

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ

Wnioski składać należy za pomocą formularza dostępnego TUTAJ

150 000 zł czeka na teatry nieinstytucjonalne z Katowic, które wystartują w konkursie Teatrogranty na przygotowanie projektów teatralnych i okołoteatralnych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są Powstania Śląskie

Teatrogranty to program wsparcia dla teatrów niezależnych, których sieć jest w Katowicach szczególnie silnie rozbudowana.

Celem konkursu jest wybór projektów teatralnych i okołoteatralnych (spektakle, słuchowiska, wystawy, publikacje, konferencje, projekty edukacyjne itd.) dedykowanych Miastu Katowice lub jego mieszkańcom oraz upamiętnienie rocznic Powstań Śląskich i przyłączenia części Górnego Śląska do odrodzonego Państwa Polskiego.

Projekty nagrodzone w powinny zostać zrealizowane do 31 stycznia 2021 roku.

Na zgłoszenia czekamy do 30 września. Następnie projekty oceni komisja i przyzna nagrody finansowe, w wysokości do 30 000 zł.

Ze względu na pandemię  dopuszczalne są także projekty, których realizacje będzie w formie online. Dodatkowo wniosek powinien spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków: promować miasto Katowice; proponowane w ramach projektu działania przeprowadzone będą na terenie Katowic; projekt skierowany będzie do mieszkańców Katowic. Każdy podmiot uprawniony do złożenia wniosku może wcześniej skonsultować jego treść oraz zasięgnąć rady Organizatora. 

Powrót