Kolejowa przystań
Kolejowa przystań

Kolejowa przystań

Wystawa fotografii Teresy Solarz w Galerii Engram

 

Wernisaż online / na profilu Facebook Galerii Miasta Ogrodów
17 marca 2021, godz. 18.00

Czas trwania wystawy przedłużony do 22 sierpnia br.

 

Charakterystycznym i od pierwszego kontaktu rzucającym się w oczy elementem twórczości Teresy Solarz jest dążenie do prostoty wypowiedzi twórczej. Jednak owa prostota nie oznacza bynajmniej banalności. Wprost przeciwnie. Autorka dąży do wyrażenia własnych idei dzięki osobistym założeniom merytorycznym. Posiadła zaś, tę rzadką umiejętność, że niemal instynktownie, ale niezwykle trafnie ocenia, kiedy zrobić użytek z migawki aparatu. Kolejną cechą, która wyróżnia fotogramy Teresy Solarz spośród tysięcy innych, to zawarta w nich atmosfera, ulotny nastrój rejestrowanego świata. Dzięki temu fotografie te nie są tylko beznamiętnym zapisem motywu, ale posiadają swoiste wewnętrzne napięcie dramatyczne i specyficzną atmosferę, która bierze się z pewnością z niezwykłej wrażliwości autorki na zmienne i ulotne stany światła.

Teresa Solarz jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Miłośników Fotografii oraz Sekcji Fotograficznej przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Uczestniczyła w wielu krajowych i międzynarodowych plenerach i warsztatach artystycznych. Główne tematy jej twórczości, to motywy industrialne, za które zresztą otrzymała już wiele liczących się nagród
i wyróżnień, a także bardzo osobiste i czasami przekorne widzenie rzeczywistości. Jest autorką wielu wystaw zbiorowych i kilku indywidualnych. 

Powrót