Beethoven kameralnie

Szkicownik muzyczny

Kiedy: sobota, 27 marca 2021, godz. 17
Gdzie: retransmisja online na profilach społecznościowych Miasta Ogrodów >>> FacebookYouTube

W hołdzie Beethovenowi Alicja Przytuła poświęca kolejny szkic muzyczny. Zwraca uwagę na twórczość kameralną kompozytora, prezentując Sonatę C-dur na fortepian i wiolonczelę op. 102 nr 1 w transkrypcji na fortepian i altówkę dzięki wykonaniu na żywo utytułowanych artystów, Elżbiety Mrożek-Loski i Zbigniewa Raubo. Odsłania przebogaty świat beethovenowskiej sztuki muzycznej, niepozbawionej wartości zdolnych oprzeć się przeciwnościom losu i upływowi czasu.

Elżbieta Mrożek-Loska – polska altowiolistka, profesor Katedry Instrumentów Smyczkowych Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Laureatka międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. w Poznaniu, Aix-en-Provence, Val Tidone. Koncertowała ze znakomitymi zespołami orkiestrowymi (AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Orkiestra Muzyki Nowej), kameralnymi (Kwartet Śląski, Lasoń Ensemble) i wieloma wybitnymi solistami, m.in. Zbigniewem Raubo, z którym dokonała nagrania sonat Brahmsa i Francka.

Zbigniew Raubo – utytułowany polski pianista, profesor Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. im. F. Busoniego w Bolzano, im. F. Liszta w Utrechcie, w Leeds. Jako kameralista współpracował m.in. z Bartłomiejem Niziołem, Kwartetem Camerata i Kwartetem Śląskim.

Więcej o projekcie Szkicownik muzyczny >>> TUTAJ