Piękni Ludzie

Piękni Ludzie

Wystawa fotografii autorstwa Joanny Nowickiej

Piękni Ludzie

Autorka: Joanna Nowicka

Kuratorka wystawy: Katarzyna Łata

 

Gdzie: Galeria Pusta, pl. Sejmu Śląskiego 2
Kiedy: wystawa potrwa do 21 listopada 2021

 

Wystawa jest częścią zadania dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu: Sztuki wizualne "W LUSTRZE FOTOGRAFII. O FOTOGRAFII NA ŚLĄSKU PO 2010", w ramach VII Katowickiej Nocy Galerii NOC-K

 

Autorka o swoich fotografiach:


Od 15 lat buduję wiarygodny wizerunek osobowościom świata biznesu i artystom poprzez profesjonalną fotografię. Tworzę portrety, ilustracje oraz fotografie architektury i wnętrz. Najczęściej pracuję w moim Studio Portretowym w śródmieściu Katowic.
Jestem pomysłodawczynią konceptu One People Story, którego istotą są unikatowe portrety
o niezwykłej estetyce, realizowane klasyczną metodą na kliszy czarno – białej przy użyciu średnioformatowego aparatu fotograficznego.
Portretując skupiam swoją uwagę na indywidualnych cechach osobowości, charakterze, unikatowości osoby portretowanej. Podkreślam kompetencje, doświadczenie i naturalność u tych, dla których profesjonalna prezencja jest kluczowa. Od 2012 roku należę do Związku Polskich Artystów Fotografików.

 

O „Pięknych Ludziach”

Pierwsze fotografie Joanny spotkałam kilkanaście lat temu i od tamtego czasu jestem zafascynowana konsekwencją i spójnością Jej działań. Wszystkie kolejne zdjęcia wynikają
z poprzednich. Niezwykła jest Jej pracowitość i profesjonalizm.

Pierwsze portrety „Pięknych Ludzi” zobaczyłam już ponad trzy lata temu, przy okazji budowania poprzedniej wystawy „Portrety spotkane”. Było dla mnie oczywiste, że należy pokazać je większej publiczności, że zasługują na wystawę, albo może raczej, że widzowie zasługują, żeby te fotografie spotkać.

Spójrzcie na zdjęcia. Jak wspaniale, że nie jesteśmy tacy sami. Jak ekstremalnie i pięknie różnimy się od siebie. Mimo, że czasem nasze życiowe historie mają zaskakująco dużo zbieżnych elementów, to jednak ich indywidualne zestawienia budują zupełnie indywidualne historie. Najważniejsza powinna być nasza świadomość, że naprawdę możemy być tacy, jakimi być chcemy.

Bądźmy Pięknymi Ludźmi.

Katarzyna Łata, kuratorka wystawy

 

 

 

https://www.gov.pl/web/kulturaDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

Powrót