Z cyklu podróży miejskich i... międzymiastowych
Infografika:
kosmiczny pejzaż
Cel: wystawa Carbon – Skarby Silesii
Zbiórka: 12.03.2022 / Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich (ul. F. Chopina 6), godz. 10.00
Facebook @FAjakFutureArtist

Z cyklu podróży miejskich i... międzymiastowych

Future Artist - Pamiętniki Nomadów

Kiedy: 12.03.2022

Cel: wystawa Carbon – Skarby Silesii

Zbiórka: Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich (ul. F. Chopina 6), godz. 10.00

Zapraszają Dorota Pociask-Frącek (w ramach stypendium MKiDN) i Ewa Kokot

Obowiązkowe zapisy: tel. 609 687 401

Czas na PODRÓŻOWANIE w przestrzeni i w czasie! Tym razem wybierzemy się do Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śląskich na wystawę „CARBON – Skarby Silesii”. Wystawa jest opowieścią o górniczej historii Górnego Śląska, pokazuje nie tylko, jak wyglądała praca w kopalni, ale także zapoznaje odbiorców z kulturą związaną z pracą górników, ich tradycjami, wierzeniami, mitami. W czasie naszej podróży przez świat carbonu (Psyt! Carbon = węgiel) spotkamy wiele ciekawych postaci zamieszkujących podziemia (wśród nich Święta Barbara oraz Skarbnik), zobaczymy niezwykłą kolekcję przedmiotów niezbędnych pod ziemią (np. lampki górnicze) oraz dowiemy się, jak kiedyś na Śląsku mieszkano oraz jak się noszono.