Zadanie twórcze 4/2022
Fragment pracy malarskiej dziecka. Obraz przedstawia syrenę

Zadanie twórcze 4/2022

Future Artist - Pamiętniki Nomadów


Obraz SYRENA - Praca z 2011 roku autorstwa uczestnika FUTURE ARTIST

4. zadanie twórcze do pobrania TUTAJ

 

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż, koniecznie sprawdź, jakie tajemnicze stworzenia możesz tam spotkać i co zrobić, gdy już do spotkania dojdzie. Zdaje się, że każdy rejon świata ma swoje fantastyczne stworzenia. Skandynawskie Trolle zamieszkują górzyste tereny. Jak twierdzą mieszkańcy północy, trolle są złośliwe i należy unikać ich obecności, np. omijając górskie jaskinie. Wielu Islandczyków wierzy w istnienie żyjącej w ukryciu społeczności elfów. Islandia jest pięknym, tajemniczym krajem, pełnym baśniowej scenerii, dlatego wiara w elfy jest tu silnie zakorzeniona. Z kolei mit o yeti – człowieku śniegu żyjącym w wysokich partiach gór – jest popularny w Himalajach. Według legendy yeti to wysoka, dwunożna istota pokryta futrem. Mieszkańcy małych wysp na Morzu Śródziemnym opowiadają o żyjących w nim syrenach – mistycznych kobiecych istotach wabiących swym śpiewem żeglarzy. Artystów zawsze inspirował świat fantastycznych istot. Pomyśl jakie fantastyczne stworzenie znasz z mitów, baśni, legend i filmów?


Zadanie dla Ciebie:

Przyjrzyj się zdjęciu pracy zamieszczonemu na pierwszej stronie tej karty pracy twórczej. Ten obraz zatytułowany „Syrena” stworzył uczestnik warsztatów Future Artist w 2011 roku. To nie tak dawno temu, ale być może nie było Cię jeszcze wtedy na świecie ;-)

Przygotuj kartkę białego papieru i tłuste pastele. Namaluj kilka linii prosto z Twojej wyobraźni. A teraz popatrz na ich kształt ? Może na kartce pojawił się zarys smoka, a może jest to mały troll, a może śliczny elf? Oczywiście Twoja wyobraźnia jest tak bogata, że może się pojawić kompletnie nowa i inna od wszystkich istota, którą wymyśliłeś Ty i którą będziesz musiał/a nazwać jako pierwszy/a. Namaluj swoją postać i pamiętaj, że pastele tłuste dają Ci możliwość mieszania barw i nakładania kolorów.

Zadanie dla rodzica / nauczyciela / opiekuna:

Wykonaj zdjęcie/a gotowych prac dzieci/dziecka i prześlij na adres: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu. 

Zachęcamy również do wspólnego seansu filmu „Na tropach Yeti” z 1970 roku z serii „BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT”. Film można oglądać bezpłatnie w serwisie YouTube na kanale Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej, dostępnym TUTAJ. : 

Opracowanie: Ewa Kokot – koordynator projektu Future Artist – Pamiętniki Nomadów

Oprawa graficzna: Jacek Zygmunt / Skandha

FB @FAjakFutureArtist

Powrót