Zadanie twórcze 6/2022
grafika przedstawiająca fragment pracy malarskiej uczestniczki warsztatów

Zadanie twórcze 6/2022

Future Artist – PAMIĘTNIKI NOMADÓW

Już wkrótce lato i czas wakacyjnych wyjazdów. Kiedy myślimy o miejscu letniego odpoczynku, to jednym z pierwszych skojarzeń są słońce, plaża i morze. Zazwyczaj w naszych zadaniach twórczych inspirujemy się historią sztuki, dziełami znanych mistrzów malarstwa, ale dzisiaj zrobimy wyjątek – naszą inspiracją będzie utwór muzyczny. Proponujemy poemat symfoniczny Claude’a Debussy „La Mer” [Morze] w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie pod batutą Maestro Jacka Kasprzyka. Zamknij oczy i wysłuchaj dowolnego fragmentu utworu. Dźwięki morza są nim inspirowane. Utwór oddaje wrażenia, jakie człowiek wynosi z kontaktu z naturą.

Utworu możesz posłuchać TUTAJ.

Karta Pracy Twórczej dostępna TUTAJ.

 

Zadanie dla Ciebie:

Zobacz pejzaż morski uczestniczki warsztatów z roku 2013. Przygotuj kartkę kolorowego bloku do rysowania, czarny flamaster oraz farby plakatowe. Wyobraź sobie jaki morski widok skojarzył Ci się z muzyką. Najpierw wykonaj szkic tego pejzażu flamastrem. Potem niektóre fragmenty pokryj różnymi barwami. Możesz użyć zamiast pędzla swoich palców! Nakładaj i mieszaj kolorowe plamy. Ten pejzaż może być szalony i nieadekwatny do rzeczywistości. Takie nieujarzmione jest właśnie morze!

 

Zadanie dla rodzica / nauczyciela / opiekuna:

Zrób zdjęcie pracy i wyślij na adres: ewa.kokot[at]miasto-ogrodow.eu. Możecie też zobaczyć zaproszenie na piękną wystawę w Muzeum Miasta Gdyni MORZE \ MIASTO \ PORT. Możecie ją zwiedzić wirtualnie z kuratorem wystawy. Dostęp TUTAJ. Może w trakcie wakacji uda się Wam ją odwiedzić realnie?

 

Opracowanie: Ewa Kokot – koordynator projektu Future Artist – Pamiętniki Nomadów
Oprawa graficzna: Jacek Zygmunt / Skandha

 

Powrót