DEKADA NA BIS
dekoracyjna

DEKADA NA BIS

219. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Powtórne spotkanie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie z okazji 10-lecia śląsko-zagłębiowskich szwendań okolicznych

Przeczytaj felieton Weroniki Górskiej o tym wydarzeniu (TUTAJ).

Kiedy: 5.11.2022 / trasa całodzienna

Gdzie: Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie

Kierownik zamieszania: Paweł Graja

Współpraca: zespół ŚOB Mikołów

Zbiórka: 11.20, przystanek ZTM Mokre Wapienniki

Dojazd z Katowic: A29, godz. 10.33 przystanek ZTM Katowice Kopernika

We wrześniu tego roku szwendaniom stuknęło dziesięć lat. Z tego też powodu spotkaliśmy się wtedy na sławkowskim dworcu kolejowym, by klucząc lasami i polami, po trzydziestu kilometrach wylądować na sosnowieckiej Dańdówce. I daliśmy radę... Ale nie o dawanie sobie rady w tym wszystkim od zawsze chodziło... Clue sprawy zawsze było i jest spotkanie grupy ludzi, wspólne spędzanie, jak i wspominanie czasu... Tych wszystkich, których być może rozwlekłe ostatnimi czasy trasy cokolwiek onieśmielają, jak i szczególnie tych wszystkich, których trasy nie onieśmielają, ale zdrowie nie pozwala im w nich uczestniczyć jak za starych czasów, serdecznie zapraszamy. Inspiracja przyszła z przeszłości. Jakieś dziesięć lat temu po raz pierwszy odwiedziliśmy Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie. Była nas wtedy setka. Zwiedziliśmy jego obie części, zapaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski... Podobne plany towarzyszą nam i tym razem, zatem: wuszty do plecaka i do zobaczenia!

Udział bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. Uczestnicy szwendania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie stosownych środków bezpieczeństwa.

Ważne! Potraktujmy ten i inne spacery cyklu jako okazję do oderwania się od smartfonów, które mocno zawężają naszą percepcję rzeczywistości i umiejętność orientacji w terenie. Zakazać nie możemy, ale prosimy o rozważne korzystanie z nawigacji GPS tudzież innych aplikacji moblinych.

Powrót