Perforto czyli JazzArt w drodze
dekoracyjna

Perforto czyli JazzArt w drodze

Trasa koncertowa w ramach Katowice JazzArt Festivalu

„JazzArt w drodze” to listopadowa trasa koncertowa zespołu Perforto (Ola Rzepka i Łukasz Marciniak) w ramach Katowice JazzArt Festivalu 2022.

Artyści wystąpią w Krakowie (15.11 – CK Dworek Białoproądnicki), Bielsku-Białej (16.11 – Klubokawiarnia Aquarium), Rawiczu (17.11 Rawicz – Muzeum Ziemi Rawickiej), Bydgoszczy (18.11 – Klub Mózg) i w Poznaniu (19.11 – Klub Dragon SLS vol.35).

Perforto to duet strunowy na gitarę elektryczną i fortepian, preparujący instrumenty drewnem, metalem, papierem i innymi materiałami. W improwizacji bada cechy fizyczne dźwięku, takie jak wysokość, barwa, natężenie i jego następstwo w czasie. Poszukuje swoistej wrażliwości sonorystycznej w chaotycznym wymiarze otoczenia. Intensywnie, delikatnie, przenikliwie, subtelnie, radykalnie.

Skład:

Ola Rzepka – fortepian preparowany

Łukasz Marciniak – gitara elektryczna

Strona domowa (Facebook) — sprawdź TUTAJ 

 

 

 

Ola Rzepka – perkusistka, pianistka, kompozytorka, performerka. Absolwentka Specjalności Rytmika Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu oraz stypendystka Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze (klasa fortepianu i perkusji). Uczy improwizacji fortepianowej w POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, prowadzi też autorskie lekcje i warsztaty muzyczne. Występowała na większości polskich festiwali muzyki awangardowej, improwizowanej, współczesnej, rozrywkowej i jazzowej, takich jak: Ad Libitum, Ars Cameralis, Ars Independent, Inne Brzmienia, Jazz Jantar, Męskie Granie, Off Festival, Opener, Przystanek Woodstock. Jako twórca współpracowała m.in. z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Polskim w Wiedniu, Instytutem Adama Mickiewicza. Występowała z autorskim repertuarem w Niemczech, Austrii i Turcji. Jako kompozytorka współpracuje z uznanymi reżyserami teatralnymi m.in. w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu i Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

Łukasz Marciniak – gitarzysta, kompozytor, pasjonat muzyki. Współtworzy Brzoska Kolektyw - muzyczny eksperyment- Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w optymalnej dla nich formule. Aktualnie działa również w zespole trio_io grającym współczesną muzykę kameralną oraz EL topo – trio badające zawiłość strun oraz czyneli. Autor muzyki do filmów i performance. W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji.

Powrót