KOLEJNE KATOWICKIE PRZEJŚCIE LABIRYNTEM Z MIASTA DO LASA
rysunek Pawła Graji przedstawiający byka złożonego z pentaloidalnych labiryntów

KOLEJNE KATOWICKIE PRZEJŚCIE LABIRYNTEM Z MIASTA DO LASA

220. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Kiedy: 26 listopada 2022 / trasa całodzienna

Zbiórka: godz. 10.10, przystanek ZTM „Katowice Green Park”

Dojazd z Katowic: godz. 9.59, A673 z przystanku ZTM „Katowice Chorzowska” (obok ING BŚ)

Kierownictwo zamieszania: Paweł Graja

Raz na kilka lat szwendacze zamieniają się w krety i wchodzą – dosłownie – do podziemia. Takie też są plany na najbliższą wyprawę... Najpierw romantyczny, listopadowy spacer przez Sztauwajery, a następnie w niezbyt oczywisty sposób przeniknięcie na janowsko-giszowiecką stronę autostrady A4... Warto zabrać latarkę... Przejście przez peryferia Giszowca, poszukiwania ławeczek pola golfowego, ruin młyna, a na finał ognisko na Dolince Murckowskiej, zatem warto posiadać ze sobą wurszt tudzież kiełbaskę czy alternatywę vege.

Udział bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. Uczestnicy szwendania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie stosownych środków bezpieczeństwa.

Ważne! Potraktujmy ten i inne spacery cyklu jako okazję do oderwania się od smartfonów, które mocno zawężają naszą percepcję rzeczywistości i umiejętność orientacji w terenie. Zakazać nie możemy, ale prosimy o rozważne korzystanie z nawigacji GPS tudzież innych aplikacji moblinych.

 

Powrót