WIECSKI CZEKUSZ
223. śląsko-zagłębiowskie szwendania okoliczne. 14.01.2023 / trasa całodzienna. Wyłącz GPS. Rysunek odręczny Pawła Graji

WIECSKI CZEKUSZ

223. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Kiedy: 14 stycznia 2023

Gdzie: Jaroszowiec Olkuski, Klucze, Olkusz

Trasa całodzienna

Dojazd z Katowic: godz. 8.21, R 43220, peron IV/10 (rel. K-ce - Kozłów). Zmotoryzowanym sugeruje się pozostawienie samochodu w Olkuszu, dołączenie do pociągowej ekipy (godz. 9.18, peron II/2) i przejazd do Jarosławca.

Zbiórka: godz. 9.30, dworzec kolejowy w Jaroszowcu Olkuskim

Kierownictwo zamieszania: Paweł Graja

 

Zaczynamy w Jaroszowcu Olkuskim, lasami przechodzimy do Kluczy, wchodzimy na Czubatkę, następnie na azymut przecinamy Pustynię Błędowską, wchodzimy do roznosu Sztolni Ponikowskiej, którym dochodzimy w rejon Parczy, skąd kopytkujemy do Olkusza.

 

Trasa nieco czasochłonna, zapewne zahaczająca o 20 km.

Paweł Graja, urodzony w Sosnowcu, wychowany w Będzinie, zamieszkały w Katowicach. Absolwent religioznawstwa. Okazjonalny publicysta, redaktor kilku wydawnictw, w których na próżno szukać jego nazwiska. Malarz prymitywista, swego czasu pokazujący swe prace publicznie, ostatnimi czasy malujący raczej do szuflady. Twórca kilku galerii, z których jedna działa od lat bez niego. Od dekady organizator śląsko-zagłębiowskich szwendań okolicznych, umożliwiających licznym wiatrem podszytym duszom, wspólne penetrowanie peryferii otaczającego nas świata.

Udział bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. Uczestnicy szwendania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie stosownych środków bezpieczeństwa.

Ważne! Potraktujmy ten i inne spacery cyklu jako okazję do oderwania się od smartfonów, które mocno zawężają naszą percepcję rzeczywistości i umiejętność orientacji w terenie. Zakazać nie możemy, ale prosimy o rozważne korzystanie z nawigacji GPS tudzież innych aplikacji mobilnych.

 

Powrót