Orkiestra MASO z Charkowa
zdjęcie orkiestry w czasie koncertu w MDK Koszutka

Orkiestra MASO z Charkowa

Koncerty w dniach 23 i 24 lutego

Rezydencja artystyczna Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy „Słobożański” z Charkowa pod kierownictwem merytorycznym Jurka Dybała. W styczniu 2023 roku Orkiestra nadal prowadzić będzie ożywioną działalność koncertową.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania Mazura z opery „Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki w wykonaniu orkiestry MASO pod batutą Jurka Dybała. Nagranie zrealizowano w styczniu 2023 roku w sali koncertowej Miasta Ogrodów.

 

[Film prezentuje nagranie ww. Mazura]

 

W najbliższy czwartek (23.02) o godz. 20.00 na antenie TVP2 zostanie pokazany koncert upamiętniający napaść Rosji na Ukrainę pt. „Solidarni z Ukrainą”. Rezydująca w instytucji Katowice Miasto Ogrodów Młodzieżowa Orkiestra MASO pod dyrekcją maestro Jurka Dybala wystąpi obok chóru i orkiestry TWON pod dyrekcją Michała Klauzy oraz wybitnych solistów. Podczas koncertu zrealizowanego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej zabrzmią hymny Polski i Ukrainy, utwór Valentina Silvestrova „Modlitwa za Ukrainę”, Requiem oraz „Va pensiero” Giuseppe Verdiego.

Informacja o koncercie na antenie TVP 2. [Link otworzy się w nowym oknie]

24 lutego o godzinie 16.30, w pierwszą rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę, Orkiestra MASO wystąpi podczas mszy świętej w intencji pokoju w Katedrze Wawelskiej w Krakowie. Muzycy zagrają pod batutą Jurka Dybała, w programie muzyka J.S. Bacha, M. Skoryka, K. Pendereckiego, S. Barbera.

Informacja prasowa o koncercie w Krakowie. [Link otworzy się w nowym oknie]

Tego samego dnia o godzinie 19.00 część muzyków MASO weźmie udział w „Koncercie dla pokoju”, który odbędzie się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

 

Fot. A Ławrywianiec / koncert w MDK Koszutka 2022


Rezydencja w ramach programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca pn. „wspieraMY Ukrainę”,

Orkiestrę MASO wspiera Stowarzyszenie Purpurowe Skrzypce Stradivarius - Polska

Więcej TUTAJ

Powrót