Spotkania w PJM
fragment zdjęcia na którym widać Kingę, gdy miga.

Spotkania w PJM

Uwaga! 24.02 - oprowadzanie po wystawach jest odwołane.

Galerie KMO zapraszają osoby Głuche i słabosłyszące, a także wszystkich chętnych na spotkania i warsztaty w Polskim Języku Migowym prowadzone przez Kingę Hołdę-Justycką.

Kontakt: kinga.holda-justycka[at]miasto-ogrodow.eu

Webinarium z Klaudią Wysiadecką autorką filmu „B52”

Kiedy: 16 lutego, godz. 18.00

Gdzie: webinarium online na stronie Katowice Miasto Ogrodów w Polskim Języku Migowym (Facebook) - dostęp TUTAJ

Wywiad z Klaudią Wysiadecką autorką filmu animowanego B52, studentką ASP w Katowicach. Prezentacja ww. filmu opowiadającego o samotności osoby niesłyszącej wynikającej z barier komunikacyjnych:

Dwunastoletnia dziewczynka imieniem Iris, jest Głucha i porozumiewa się Polskim Językiem Migowym. Mama opowiada dziewczynce historię o wielorybie Blue 52, który jest znany jako najbardziej samotny wieloryb na świecie. Posługuje się on innym językiem, którego inni nie rozumieją i jest wykluczony z powodu swojej odmienności. Dziewczynka wyrusza na spotkanie z wielorybem. Jej zmaganiom przygląda się ojciec, który nie akceptuje języka migowego i wymaga od niej komunikowania się językiem wyłącznie fonicznym. Krótkometrażowy film animowany ukazujący problematykę osób z wadą słuchu w relacji ze słyszącymi, na motywach powieści "Song for a Whale" Lynne Kelly.

Klaudia Wysiadecka – słabosłysząca studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, zajmuje się uwrażliwianiem na kulturę Głuchych i język migowy.


WARSZTATY

Warsztaty fotograficzno-plastyczne dla dzieci i młodzieży (dzieci: 8-12 lat)

Kiedy: 18 lutego, godz. 11.00 – 13.00

Gdzie: Galeria Pusta (II piętro KMO)

Temat: Kolaż graficzny

W programie oprowadzanie po wystawie Stanisława Kulawiaka i tworzenie kolaży graficznych na podstawie przedstawionej prezentacji multimedialnej.


OPROWADZANIE PO WYSTAWACH ODWOŁANE Z POWODU CHOROBY

Kiedy: 24 lutego 2023, godz. 17.00

Gdzie: zaczynamy w Galerii Pustej

W programie:

- Galeria Pusta – Stanisław Kulawiak / „Portfolio. Fotografie z lat 1974-2022. Pejzaże prawie symetryczne 1977–1978, Kody asymetryczne 1976 – 2022”

- Galeria Miasta Ogrodów – Gabi Buzek / „Mój pierwszy raz…”

 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Na warsztaty fotograficzno-plastyczne obowiązują zapisy.

 

Powrót