Zdjęcie koncertu w sali koncertowej Miasta Ogrodów

Wydarzenia

Koncerty, spektakle, kabarety i inne wydarzenia organizowane w przestrzeniach Katowice Miasto Ogrodów przez podmioty zewnętrzne.

Uwaga! Organizatorem poniższych wydarzeń nie jest Katowice Miasto Ogrodów. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorem wydarzenia (informacja/kontakt znajduje się pod każdym z wydarzeń).

 

 

Między łóżkami

Kiedy: 5 czerwca 2023, godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Bilety na Między łóżkami [Link otworzy się w nowym oknie]

Czas trwania: 2:50 (w tym przerwa)

Organizator: Adria Art sp z o.o., ul. Grottgera 4/2, 85-227 Bydgoszcz

Sześć pokojów i sześć par, które różnią się od siebie absolutnie wszystkim. Sporo wzruszeń, jeszcze więcej śmiechu, a w centrum tego wszystkiego – łóżko! 

Para 50-latków godzi się uprawiać seks na antenie radiowej, włamywacz zawodowiec spotyka księgowego amatora, starzejąca się gwiazda rocka trafia na młodocianą fankę pragnącą przeżyć z nim swój pierwszy raz, a szef klubu go-go musi zwolnić nieudolną striptizerkę… Wszystko to dzieje się w ciągu dwóch godzin, choć w sześciu różnych pokojach.

„Między łóżkami” to inteligentna komedia Norma Fostera, przedstawiająca zabawne i wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. W sumie na scenie zobaczymy 15 postaci granych brawurowo przez piątkę znakomitych aktorów. 
Doskonała zabawa, ale również refleksja i wzruszenie. Po prostu dobry teatr.

Obsada:
Joanna Kurowska
Katarzyna Ankudowicz/Maria Niklińska/Karolina Sawka
Artur Barciś
Lesław Żurek/Robert Majewski
Radosław Pazura


„Goło i wesoło” Spektakl tylko dla dorosłych!

Kiedy: 12 czerwca 2023, godz. 18.30

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Bilety na Goło i wesoło [Link otworzy się w nowym oknie]

Organizator: Adria Art sp z o.o., ul. Grottgera 4/2, 85-227 Bydgoszcz

Komedia „Goło i wesoło” autorstwa Stephena Sinclaire’a i Anthony'ego McCartena zawojowała już cały świat. Nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii, która miała miejsce w 1987 r. To mówi samo za siebie! Spektakl wystawiany był m.in. w USA, Kanadzie, Anglii czy Francji. Wszędzie przyjmowany jest z entuzjazmem – zarówno przez publiczność, jak i krytyków teatralnych.

„Goło i wesoło” to historia kilku bezrobotnych z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy wpadają na pomysł, by założyć grupę striptizerów. Pod nazwą „Napalone Nosorożce” planują zrealizować marzenie o wielkiej karierze, która przerwałaby pasmo życiowych porażek. Będziemy więc towarzyszyć im w tym zuchwałym przedsięwzięciu, obserwując, jak pobierają pierwsze, nieudolne lekcje tańca, starają się o występ w klubie Eden (jedynym w mieście) czy wreszcie – po wielu godzinach ćwiczeń – dają swój premierowy, niezapomniany występ. 

„Goło i wesoło” to zaskakująca i przezabawna komedia. Za opracowanie artystyczne spektaklu odpowiada Tomasz Sapryk, a na scenie będziemy mogli zobaczyć m.in. Katarzynę Ptasińską, Sebastiana Cybulskiego, Michała Lesienia-Głowackiego i Piotra Zelta. 

Przed nami gorący wieczór w towarzystwie „Napalonych Nosorożców”. Jesteście gotowi?

Obsada:
Katarzyna Ptasińska
Sebastian Cybulski / Maciej Mikołajczyk
Wojciech Solarz / Maciej Mikołajczyk
Michał Lesień-Głowacki / Maciej Mikołajczyk
Michał Meyer / Maciej Mikołajczyk / Krzysztof Piątkowski
Marek Kaliszuk
Piotr Zelt / Maciej Mikołajczyk

Autor: Stephen Sinclair & Anthony McCarten 
Przekład: Lou Rising
Opracowanie artystyczne: Tomasz Sapryk
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Choreografia: Krzysztof Kris Adamski
Produkcja: Teatr Gudejko


Lanberry

Kiedy: 22 września 2023, godz. 19.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa
Organizator: Ryszard Szuster RS Impresariat


Another Pink Floyd i Marek Raduli

Kiedy: 21 października 2023, godz. 18.30 (drzwi), godz. 19.00 (koncert) 

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Bilety do nabycia na Ebilet.pl, Eventim.pl, Kupbilecik.pl Ticketmaster.pl.

Organizator: Fantom Media, 48 501 665 110, michal[at]fantommedia.pl

Największe przeboje Pink Floyd na żywo!

Zespół Another Pink Floyd uznawany jest za jeden z najlepszych zespołów grających muzykę Floydów na żywo. Na katowicki koncert zaproszenie przyjął i wraz z muzykami Another gościnnie wystąpi Marek Raduli – bezdyskusyjnie najpiękniej brzmiący gitarzysta w Polsce, występujący w takich zespołach jak Budka Suflera, Bajm, Banda i Wanda

Zespół zapowiada wspaniałe widowisko inspirowane trasą koncertową P.U.L.S.E. z 1994r.
Klimat, emocje doskonała gra starannie zaprojektowanych świateł i wizualizacji przeniesie wszystkich widzów w świat Pink Floyd którego nie można zaznać słuchając jedynie płyt.
„Pulse”. Była to jedna z najbardziej spektakularnych i najbardziej zaawansowanych technologicznie tras koncertowych połowy lat dziewięćdziesiątych. Podczas koncertu zespół Another postara się odwzorować klimat i atmosferę tego widowiska, oczywiście z zachowaniem skali i możliwości na jakie pozwala miejsce występu. Podczas koncertu pojawią się również wszystkie charakterystyczne elementy takie jak: potężny ekran w kształcie koła z ruchomymi lampami na okręgu i efekty laserowe. Odtworzona zostanie niemal cała lista utworów, która pojawiła się na trasie “Pulse”.

Usłyszymy koncertowe wersje najsłynniejszych utworów Pink Floyd zagrane na żywo: „Shine On You Crazy Diamond”, „Wish You Were Here” , „Another Brick in The Wall”, „Sorrow, What Do You Want From Me” czy „High Hopes”  a także wszystkie utwory z albumu Dark Side of The Moon.

Zobacz trailer [YouTube, link otworzy się w nowym oknie]
Facebook: @AnotherPinkFloyd [link otworzy się w nowym oknie]

 


Muzyka zespołu Metallica Symfonicznie

Kiedy: 29 października 2023, godz. 19.30

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

W roku 2023 na kolejne koncerty powróci do Polski wyjątkowy projekt – pod szyldem “Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” wystąpi jeden z najlepszych coverbandów Metallica na świecie. W skład projektu wchodzi czteroosobowy zespół oraz orkiestra symfoniczna ‘Orion’. Na koncertach usłyszymy największe przeboje Metallica w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak jak na słynnej płycie “Metallica S&M”.

To blisko dwie godziny klasyki rocka/metalu w niezwykłym wydaniu!
Po doskonale przyjętych trzech trasach koncertowych, projekt wystąpi w 2023 roku na kilkunastu koncertach w całej Polsce

Organizatorem trasy jest Piosenka Plus oraz Fantom Media.

Bilety do nabycia na eventim.pl, ebilet.pl, ticketmaster, kupbilecik

Organizator: Piosenka Plus, Anna Baszczok +48 505 505 285, anna@piosenka-plus.com 


HAEVN. HELLO POLAND. EUROPE TOUR 2023

Kiedy: 15 listopada 2023, godz. 19.30

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

HAEVN – Zakochasz się od pierwszego usłyszenia

Miliony fanów na całym świecie jest już urzeczonych ich magicznym „dreampopem”, w którym muzyka pop harmonijnie łączy się z ilustracjami zamkniętymi w muzyce filmowej. Ciepły i kojący głos Marijna oraz emocjonalna muzyka stworzona przez Jorrita budują magiczny spektakl, który sprawi, że zapomnisz o problemach i zanurzysz się w muzykę dotykającą najczulszych strun emocji.

Wyobraź sobie, że jesteś nad morzem. Ostatnie promienie zachodzącego słońca odbijają się w wodzie. Otacza Cię jedynie delikatny i rytmiczny szum fal. Wiatr delikatnie głaszcze Twoją twarz. Oddychasz spokojnie, głęboko. Zamykasz oczy. 

Tęsknisz za takimi chwilami?

HAEVN zabierze Cię w takie miejsca podczas swojego koncertu.

Wreszcie HAEVN spełniają marzenie swoich fanów w Polsce!

Organizator: Agencja Artystyczna Pro Musica, www.promusica.pl e-mail promusica[at]promusica.pl, tel. 71 337 32 08.

Bilety dostępne na goingapp.pl [Link otworzy się w nowym oknie]  


Muzyka zespołu Queen Symfonicznie

Kiedy: 18 listopada 2023, godz. 19.30

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na blisko 300 dotychczasowych koncertach pojawiło się ponad 200000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu “Bohemian Rhapsody” w listopadzie 2018.

To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 10 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak.

Cztery ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – większość koncertów, które odbyły się w latach 2015-2019 zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Często muzycy występują dwukrotnie w danej sali, tak było w wypełnionej dwa razy po brzegi Filharmonii Ślaskiej, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej a także w Filharmonii Narodowej. Dotychczas na blisko 200 koncertach pojawiło się prawie 150000 widzów, a projekt wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Organizatorem trasy jest Piosenka Plus oraz Fantom Media.

Bilety do nabycia na eventim.pl, ebilet.pl, ticketmaster, kupbilecik
 
Organizator: Piosenka Plus, Anna Baszczok +48 505 505 285, anna[at]piosenka-plus.com
info[at]piosenka-plus.com, www.piosenka-plus.com


Koncert WINTER SONGS – największe świąteczne przeboje

Kiedy: 19 grudnia 2023, godz. 17.30 i 20.15 

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Informacje dostępne TUTAJ.

Bilety dostępne TUTAJ.

Bilety grupowe - powyżej 20 miejsc - tylko firmy i instytucje: bilety[at]musiceverywhere.pl

Kiedy na dworze siarczysty mróz, rozgrzejcie się przy radosnych dźwiękach, dzięki którym nie tylko przedłużycie świąteczne chwile, ale też rozbudzicie apetyt na karnawałowe szaleństwo. Wokaliści Music Everywhere, soliści Nick Sinckler i Kasia Dereń, niesamowity band, i skrzypce elektryczne, sprawią, że dobrze znane nam „Let It Snow”, „Last Christmas” czy „Jingle Bell Rock” wybrzmią z prawdziwą mocą, jak nigdy dotąd. Z pewnością zaskoczą Was zupełnie nowe aranżacje ponadczasowych hitów, takich jak „Jingle Bells” Franka Sinatry czy „Happy Xmas” Johna Lennona. Nie zabraknie również przytulnych i nastrojowych piosenek „Mary, Did You Know”, „Oh, Holy Night” i najbardziej znanej kolędy „Silent Night”. Szczyptę tajemniczości dodadzą „O Come, O Come Emmanuel” i „Away in a Manger”, po których czeka Was prawdziwy wybuch radości podczas „Joy to the World”, „Hark! The Herald” i wielu innych świątecznych przebojów. Wśród światowych hitów będzie też czas na muzyczną niespodziankę z naszej rodzimej tradycji, którą szykujemy dla Was specjalnie na tę okazję! 

Pozwólcie sobie na chwilę odpoczynku i przeżycie tego magicznego czasu w ciepłej i radosnej atmosferze.

Organizator: Music Everywhere (strona www dostęp TUTAJ

***

MUSIC EVERYWHERE
Zapraszani do współpracy z czołowymi polskimi artystami podczas ogólnopolskich tras koncertowych. Stawali na scenie u boku Steczkowskiej, Piasecznego, Cugowskiego, Wyszkoni, Moś, Herbuta, Mlynkovej, Cerekwickiej, Niemen, Tomsona i Barona i wielu innych. Uczestniczą w realizacji największych projektów telewizyjnych i radiowych. Muzykują w kraju i zagranicą, zdobywając pierwsze miejsca w krajowych i międzynarodowych konkursach. Uwielbiają rozrywkę – w muzyce i w życiu.

NICK SINCKLER swoją muzyczną przygodę rozpoczął w Nowym Yorku, gdzie miał okazję współpracować ze znakomitymi muzykami solul  & r'n'b. Polskiej publiczności dał się poznać w programie Fabryka Gwiazd, gdzie dotarł do finału. Tworzy muzykę oraz współuczestniczy w wielu artystycznych projektach, współpracując m. in. z Kayah, Kukulską, T-Love, Blue Cafe. Po wydaniu singli Feel This Love oraz wspólnie z Kayah "Kochaj różnym być", obecnie przygotowuje się do wydania kolejnego albumu.

KASIA DEREŃ to genialna interpretatorka najpiękniejszych piosenek, obdarowana niezwykłą skalą i siłą wokalu, jeden z najbardziej nietuzinkowych głosów polskiej estrady. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma polskimi artystami, których wspierała przez lata w chórkach. Szerszemu gronu odbiorców wokalistka dała się poznać solowymi singlami „Just A Few Words”, „Count On Me”, „XXI” i „Niespokojnie”. W listopadzie 2021 roku ukazał się jej debiutancki album "Moje historie", zajmując już w pierwszym tygodniu preorderu pierwsze miejsce w TOP 100 internetowej sprzedaży Empiku.