Zdjęcie koncertu w sali koncertowej Miasta Ogrodów

Wydarzenia

Koncerty, spektakle, kabarety i inne wydarzenia organizowane w przestrzeniach Katowice Miasto Ogrodów przez podmioty zewnętrzne.

Uwaga! Organizatorem poniższych wydarzeń nie jest Katowice Miasto Ogrodów. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorem wydarzenia (informacja/kontakt znajduje się pod każdym z wydarzeń).

Jeśli nie podano inaczej, lokalizacją poniższych wydarzeń jest sala koncertowa KMO na I piętrze instytucji.

 

Prime Orchestra ROCK

Kiedy: 28 lutego 2024, godz. 19

Ten program muzyczny stał się prawdziwą sensacją! 

Fala emocji i wrażeń, napęd i szalona energia!

Nowy program ROCK SYMPHO SHOW 2024 - legendarne rockowe hity XX i XXI wieku w oryginalnej reinterpretacji innowacyjnej orkiestry crossover-PRIME ORCHESTRA!

Program ROCK SYMPHO SHOW był prawdziwym odkryciem i wywołał burzę rozkoszy we wszystkich krajach Europy. Liczne wywiady, publikacje, historie w telewizji podsyciły zainteresowanie pytaniem-jaka powinna być współczesna Orkiestra?

Wszyscy, którzy byli już na koncertach Prime Orchestra-znają odpowiedź! Nowy program ROCK SYMPHO SHOW 2024 to 2 godziny czystej muzycznej adrenaliny wyprodukowanej przez 35 muzyków i wokalistów na scenie!

To nowe jasne Show, nowi wokaliści, nowe eksperymenty muzyczne i oczywiście ulubione kompozycje, które stały się już znakiem rozpoznawczym Prime Orchestra.

Fenomen PRIME ORCHESTRA włamał się do przestrzeni muzycznej i koncertowej na fali jakościowo nowej ukraińskiej muzyki w 2014 roku. Innowacyjna wciągająca Orkiestra crossover stworzyła niszę i natychmiast stała się liderem programów koncertowych Sympho Show. Prime Orchestra wykonała cover i mash-upy światowych hitów i ścieżek dźwiękowych w autorskiej aranżacji i zapakowała je w żywy obraz.

Orkiestra wygląda bardzo stylowo. Pokaz świetlny i efekty specjalne rozgrzewają krew i doprowadzając publiczność do szału, a ulubione brzmią The PRODIGY, NIRVANA, The BEATLES, DEEP PURPLE, LED Zeppelin, MR BIG, KISS, QUEEN, AC/DC, METALLICA, COLDPLAY, EVANESCENCE itp.

Nawet interakcja dyrygenta z publicznością może być bezpiecznie przeniesiona do nowego gatunku symfonicznego stand up, bez jednego słowa doprowadzającego publiczność do ekstazy.

Za tak łatwym do zaakceptowania prezentacją publiczności kryje się ogromna praca i profesjonalizm całego zespołu PRIME ORCHESTRA. Skład orkiestry XXI wieku jest już daleki od klasyki: zespół rockowy, wokaliści, zespół chóralny, zespoły smyczkowe, dęte i perkusyjne, a nawet efekty dźwiękowe DJ na żywo.

Konkluzja: w ciągu 9 lat – dwa tuziny programów i ponad tysiąc koncertów, pełne sale na całym kontynencie europejskim i poza nim.

Zebrane na koncertach środki zostaną przeznaczone na pomoc osobom cierpiącym na rosyjską agresję wojskową na Ukrainie.

Bilety na Prime Orchestra ROCK do kupienia w serwisie Eventim [link otworzy się w nowym oknie]

Zapowiedź koncertu Prime Orchestra ROCK na YouTube [link otworzy się w nowym oknie]


Kult Akustik 2024

Kiedy: 8 marca 2024

Organizator: Klub Stodoła, ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

Bilety na koncerty w ramach trasy Kult Akustik 2024 są dostępne w kasie Klubu Stodoła oraz w sprzedaży internetowej TicketClub Polska [link otworzy się w nowym oknie]

16 akustycznych koncertów w 13 polskich miastach!   

KULT ogłosił daty trasy koncertowej Kult Akustik 2024! Zespół ponownie zabierze swoich fanów w niezwykłą muzyczną podróż, prezentując swoje największe przeboje w wersji akustycznej. Cykliczne tournee "bez prądu" rozpocznie się już 2 marca w Poznaniu i potrwa do 30 kwietnia. Kazik Staszewski i jego zespół mają zaplanowane łącznie 16 koncertów w 13 polskich miastach. Oprócz Poznania, trasa obejmuje również: Szczecin, Łódź, Kraków, Katowice, Bydgoszcz, Częstochowę, Bielsko-Białą, Gdańsk, Warszawę, Lublin oraz Toruń. Bilety na wszystkie koncerty z serii Kult Akustik 2024 są już dostępne w sprzedaży!

KULT powstał ponad 40 lat temu w Warszawie. Jego założycielami są wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska. Pierwszy skład uzupełnili gitarzysta Tadeusz Bagan i perkusista Darek Gierszewski. Zespół zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. Od tamtego momentu grupa nie traci na popularności, nieustannie koncertując oraz wydając nowe albumy.

Od lat stałym elementem koncertowego harmonogramu zespołu jest trasa Kult Akustik, odbywająca się w pierwszej połowie roku. Obejmujący kilkanaście największych polskich miast, cykl koncertów “bez prądu” to już prawdziwa tradycja, corocznie celebrowana przez dziesiątki tysięcy fanów z całego kraju. Stałym punktem na mapie tego wyjątkowego tournée jest m.in. warszawska Stodoła, w której zespół corocznie gra “bez prądu” aż czterokrotnie, wypełniając klub po brzegi. Nie inaczej będzie także w 2024 roku! 

Obecny skład KULTU zasilają: Kazik Staszewski (wokal), Wojciech Jabłoński (gitara), Piotr Morawiec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goehs (perkusja), Konrad Wantrych (klawisze), Janusz Zdunek (trąbka), Mariusz Godzina (saksofony) oraz Jarosław Ważny (puzon). W koncertach akustycznych corocznie biorą udział także wyjątkowi goście specjalni. 


Kasia Kowalska – Gemini 30 lat

Kiedy: 9 marca 2024, godz. 19
Gdzie: Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów
Bilety na koncert wyprzedane
Organizator:
Adria-Art, jakub.drzazga@adria-art.pl

Zapraszamy na niezapomniany, jubileuszowy koncert „30 lat Gemini” legendy polskiej sceny muzycznej – Kasi Kowalskiej! To wyjątkowa okazja do uczczenia 30. rocznicy debiutu albumu „Gemini”, który na zawsze zmienił krajobraz muzyczny w Polsce.

W 2024 roku mija 30 lat od spektakularnego debiutu fonograficznego Kasi Kowalskiej na polskim rynku muzycznym. Z tej okazji Kasia Kowalska z zespołem wyrusza w trasę koncertową „30 lat Gemini”. To podróż przez kilkadziesiąt miast w całej Polsce, która pozwoli fanom artystki ponownie zanurzyć się w dźwiękach tego legendarnego albumu. 

Koncerty będą pełne emocji i nostalgii, a dodatkowo towarzyszyć im będą scenografia i wizualizacje przenoszące nas z powrotem do czasów, gdy „Gemini” po raz pierwszy zawładnęło sercami słuchaczy.

Album „Gemini”, wyprodukowany przez nieodżałowanego Grzegorza Ciechowskiego, dziś jest pozycją niemal kultową, tym bardziej że od lat prawie niedostępną w oficjalnej sprzedaży. Dlatego w przyszłym roku płyta wróci do sprzedaży w wersji zremasterowanej i z kolekcjonerskimi dodatkami dla wielbicieli artystki. Oprócz nowego wydania albumu (na podwójnym CD i podwójnym winylu) nie zabraknie pamiątkowych gadżetów związanych z albumem, nawiązujących do lat 90. i początków muzycznej drogi Kasi Kowalskiej.


Tango in the Shadows

Kiedy: 15 kwietnia 2024, godz. 19
Gdzie: Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów
Bilety na stronie Eurosoul.pl [link otworzy się w nowym oknie]
Bilety na stronie ebilet  [link otworzy się w nowym oknie]
Bilety na stronie Biletyna [link otworzy się w nowym oknie]
Bilety na stronie Eventim [link otworzy się w nowym oknie]

Międzynarodowe wydarzenie na skalę światową.

Taneczny spektakl “Tango in the Shadows” z pewnością napełni Wasze serca pasją, emocjami
i nieziemskim rytmem tanga argentyńskiego. Marcos Ayala, jak zauważają krytycy, jest obecnie jednym z najwybitniejszych tancerzy tanga, został laureatem nagrody " World Champion Tango" oraz był okrzyknięty "objawieniem tanga" za rolę w musicalu "Chantecler Tango". Od 2011 roku występuje z własnymi choreografiami na arenie międzynarodowej, wprowadzając swoje widowiska na najważniejsze sceny świata.

Koncert "Tango in the Shadows" jest dedykowany zarówno miłośnikom tej sztuki, doświadczonym tancerzom, jak i tym, którzy jeszcze nie mieli okazji zaznać magii tanga. Wyjątkowy talent Marcosa Ayala i Paoli Camacho pozwoli przenieść Was w świat pełen namiętności, dramatu
i romantyzmu. Podczas tego niezwykłego wydarzenia, będziecie mieli okazję podziwiać nie tylko wyjątkowy taniec tanga w wykonaniu profesjonalnych artystów, ale także doświadczyć magicznego klimatu Argentyny. Przenikające przez tętniące emocjami dźwięki bandoneonów, melodyjne tony skrzypiec, pulsujący rytm perkusji - to wszystko będzie towarzyszyć Wam przez cały wieczór.

"Tango in the Shadows" to nie tylko koncert, to namiastka Buenos Aires w sercu Polski. To wydarzenie, które z pewnością pozostawi trwałe wspomnienia i rozbudzi w Waszą namiętność do tanga. Czy jesteście gotowi na tańce w blasku pochodni i wzruszające historie opowiedziane poprzez ruch? Odkryjcie swoje ukryte pragnienia i dołączcie do nas w niezapomnianej podróży do krainy tanga! Nie przegapcie okazji, by stać się częścią tego wyjątkowego spektaklu!

Opis tanecznego spektaklu “Tango in the Shadows”:

Co się stanie, gdy przyciąganie (głębokie, nieskażone przyciąganie między dwojgiem ludzi) pokona rozsądek? Kiedy każda część naszej istoty nagle, szokująco i przerażająco staje się częścią jednej całości.

Czy jest to możliwe bez transformacji osobowości?

Czy możliwa jest transformacja osobowości bez częściowego zniszczenia poprzedniej?

Tango w cieniu pozwala widzowi doświadczyć całkowitej fuzji z muzyką argentyńską. Choreograf nie waha się ujawnić dramatycznych uczuć, które składają się na istotę tanga, czyniąc je częścią jego awangardowego języka.

Siła pożądania, egoizmu i żądzy posiadania i śmiertelnej miłości szaleje na scenie, przelewając się i pytając widza: „Jak to, co sprawia przyjemność, może wiązać się także z bólem?” Jaki magiczny element kryje się w nostalgii za tangiem, pozwalającym tańczyć na granicy światła i ciemności?

Marcos Ayala (reżyser, choreograf i tancerz) oraz Paola Camacho (jego partnerka) w roli dwójki uczestników konfrontacji potrafią ucieleśnić dwa polarne światy, których taniec zderza się, testuje ich siłę, spycha na skraj możliwości i prowadzi do kompromis, pochłaniając je całkowicie.

Czy w końcu będą w stanie objąć zarówno światło, jak i ciemność?


DOMINIC MILLER

Kiedy: 16 maja 2024, godz. 20
Gdzie: Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Bilety do kupienia na stronie Ebilet [link otworzy się w nowym oknie]

● Dominic Miller – gitary
● Jacob Karlzon – fortepian, instrumenty klawiszowe
● Nicolas Fiszman – bas
● Ziv Ravitz -perkusja, instrumenty perkusyjne

Współtwórca sukcesu Stinga zagra w Katowicach! Jego melodyjne riffy wpadają w ucho publiczności ze wszystkich kontynentów. Już w czwartek 16 maja Dominic Miller i jego zespół wypełnią nastrojową muzyką salę Katowice Miasto Ogrodów. Bilety w sprzedaży!


Dominic Miller to człowiek-instytucja, który współpracuje ze Stingiem od ponad 30 lat.
Wspólnie zagrali ponad tysiąc koncertów na całym świecie i stworzyli płyty uwielbiane przez fanów na całym świecie. Jego najbardziej znana kompozycja to „Shape of My Heart” czyli jeden z największych hitów Stinga. Jednak Dominic Miller może poszczycić się także udaną karierą solową. Nagrywał i występował z takimi artystami, jak Phil Collins, Tina Turner, Youssou Dour, Chris Botti, Mariza, Peter Gabriel, Bryan Adams, Sheryl Crow, Rod Stewart, Pat Metheny.

Artysta pochodzi z amerykańsko-irlandzkiej rodziny. Choć urodził się w Buenos Aires w Argentynie, pierwsze kilkanaście lat życia spędził w małej miejscowości w stanie Wisconsin w USA. Później studiował grę na gitarze w Berklee College w Bostonie oraz w Guildhall School of Music w Londynie. To znakomity muzyk sesyjny, który w ciągu ostatnich czterech dekad brał udział w nagraniu ponad 200 płyt. Oprócz artystów wymienionych wcześniej, z jego talentu korzystali także Katie Melua, The Chieftains, Manu Dibango, Paul Young, Luciano Pavarotti, The Pretenders.
Przełomem w karierze było spotkanie ze Stingiem w 1991 roku i wspólne nagrywanie
albumu „The Soul Cages". Od tamtej pory należy do najbliższych współpracowników mistrza, towarzysząc przy nagraniu wszystkich kolejnych płyt Stinga, a także grając u jego boku ponad 1200 koncertów. Obecnie Dominic Miller jest artystą słynnej monachijskiej wytwórni ECM, która sama w sobie jest symbolem najwyższej jakości.

Na koncercie w Katowicach usłyszymy nie tylko materiał z jego solowych płyt, ale również kilka doskonale znanych utworów z repertuaru Stinga. To będzie muzyczne wydarzenie wiosny!


Więcej o artystach:
https://dominicmiller.com/ [link otworzy się w nowym oknie]
https://www.facebook.com/DominicMillerOFFICIAL/ [link otworzy się w nowym oknie]
https://www.instagram.com/dominicmillerofficial/ [link otworzy się w nowym oknie]
https://soundcloud.com/dominic-miller-official [link otworzy się w nowym oknie]
https://www.youtube.com/user/DominicMillerMusic [link otworzy się w nowym oknie]
https://open.spotify.com/artist/32AFNkich94JXfGvIFqpkL [link otworzy się w nowym oknie]


Kabaret Hrabi - Pociechy

Kiedy: 21 maja 2024, godz. 17.00 oraz 20.00

Organizator: Music Company [Facebook, link otworzy się w nowym oknie] 

Kontakt i bilety dla osób z niepełnosprawnościami i zamówienia grupowe: bilety[at]musiccompany.pl 

Bilety dostępne na ebilet.pl [link otworzy się w nowym oknie] 

O czym będzie? O najważniejszych istotach na Ziemi - dzieciach. Dlaczego? Bo nie ma lepszych pociech, niż nasi milusińscy. Jaki bez nich byłby świat? Bez nich świat byłby pusty i pozbawiony sensu.

Pociechy to spektakl dla dorosłych i młodzieży (powiedzmy, że od 12 lat), w którym kabaret Hrabi opowie także o rodzicach, opiekunach i nauczycielach owych pociech. Bywa przecież niejednokrotnie, że potrzebują oni porad i wsparcia, gdy pociechy robią hałas, albo wpadają w tarapaty.

Wykonawcy: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Łukasz Pietsch


Stare Dobre Małżeństwo

Kiedy: 9 czerwca 2024, godz. 19
Gdzie: Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów 
Bilety na koncert Starego Dobrego Małżeństwa w cenie 140-150 zł do kupienia TUTAJ [link otworzy się w nowym oknie]

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i
ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa
Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim
rodowodzie.


Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd
skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale
koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co
stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Skład zespołu:
Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, harmonijka ustna
Wojciech Czemplik – skrzypce
Tomasz Pierzchniak – kontrabas, gitara basowa
Bolesław Pietraszkiewicz – gitary

Organizator: Agencja Artystyczna Wilga, kontakt: bilety@sdm-myszkowski.com


Buena Vista Music Show

Kiedy: 15 czerwca 2024, godz. 18 (wydarzenie przeniesione z 3 lutego 2024) 

Organizator: Agencja Artystyczna ABREU Art, abreuart.agency[at]gmail.com

Roland Abreu, Yaremi Kordos, artyści zespołu Habana Tradicional oraz tancerki Tropicanas Show Latino stworzyli koncert, jakiego jeszcze nie widziałeś! 

To widowisko w gorących rytmach Kuby, dzięki któremu skosztujesz prawdziwej radości, zapomnisz się i dasz ponieść melodiom, które jeszcze długo będą śpiewać w Twoim sercu. 
Byliście w Hawanie? 

Jeszcze nie? 

Rezerwujcie czas i bilety na koncert - my zajmiemy się całą resztą! 
Zabieramy Was do miasta, w którym muzyka rozbrzmiewa z każdego nawet najmniejszego baru. Miasta, w którym ludzie tańczą na ulicach. Miasta, które pulsuje w żyłach swoich mieszkańców. Roland Abreu, Yaremi Kordos i artyści zespołu Habana Tradicional stworzyli projekt, jakiego jeszcze nie widziałeś: Buena Vista Music Show. 
Buena Vista Music Show tworzą gwiazdy muzyki latynoamerykańskiej prosto z Kuby. 
Roland mówi, że Hawana to jego dom. Mieszkał tam do dwudziestego roku życia i tam zakochał się po raz pierwszy: w kontrabasie, muzyce latynoamerykańskiej i jazzie. Yaremi jest jedną z nielicznych kobiet, która występowała z kultowym Buena Vista Social Club i nagrała z nimi dwie płyty. Wspólnie z Rolandem podzielą się z Wami opowieściami o życiu, miłości i przygodach Kubańczyków w Polsce. Oprowadzą Was po Kubie tanecznym krokiem. Tej podróży nie zapomnisz do końca życia!
Bilety na Buena Vista Music Show [link otworzy się w nowym oknie]
Link do filmu promocyjnego wydarzenia Buena Vista Music Show [link otworzy się w nowym oknie]


PARANIENORMALNI - "2024" w nowym programie! 

Kiedy: 29 czerwca 2024, godz. 17.00
Gdzie: Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Bilety do kupienia na ebilet>>> [link otworzy się w nowym oknie]

Najnowszy program kabaretu Paranienormalni jest stworzony z myślą o 2024 roku.

Czas biegnie bez litości, świat się zmienia w galopującym tempie i nikt nie jest w stanie go dogonić. Humor to specyficzna ludzka moc która pomaga spoglądać pogodnie na przyszłość, oswoić teraźniejszość i cieszyć się z przeszłości. Improwizujemy z teraźniejszością, tęsknimy za przeszłością. Chcemy się określić wobec przyszłości. Z tych wszystkich emocji zbudowany jest najnowszy program kabaretu Paranienormalni pt 2024.
Powraca dobrze znany widzom i mocno zdziwiony rzeczywistością doctor Prozac, a wraz z nim wiele surrealistycznych wątków z życia wziętych.
Widzowie zobaczą polskie kino od kuchni, amerykańskie od frontu i przekonają się jak się robi show w telewizji. Bez polityki, seksu i religii.

Paranienormalni zapraszają do swojego świata, w którym znajdziesz bezpieczne miejsce dla siebie.
Nowy program 2024 to spektakl w którym uczestniczysz od pierwszych minut.
To kabaretowa mieszanka w najlepszym paranienormalnym stylu.  

Profil FB Kabaretu Paranienormalni  [link otworzy się w nowym oknie]