Warsztaty Feldenkraisa

Metoda Feldenkraisa zainspirowana jest ruchem naturalnym i sztukami walki, oparta na neurobiologii i nauce o procesach uczenia się. Poprzez łagodne ruchy z uwagą rozwija świadomość siebie i koordynację, zmienia nawyki ruchowe, wzmacnia sprawność, poprawia oddech i równowagę, pozwala poruszać się efektywniej i z mniejszym wysiłkiem. Rozluźnia mięśnie i przywraca ich sprężystość. Przekłada się to na spokój i opanowanie, większą skuteczność w działaniu oraz witalność i chęć do życia. Jest odpowiednią metodą dla każdego, kto chce się nieustannie uczyć i lepiej poruszać bez względu na wiek i aktualną kondycję fizyczną. 

Zajęcia prowadzone są bez naśladowania, porównywania się i oceniania. Każdy robi lekcje ruchowe z uwagą na siebie, na to, co czuje i na to, jak znaleźć dla siebie najlepszy ruch w danej sytuacji.

Metoda została opracowana przez Moshe Feldenkraisa, doktora fizyki i judokę, który najpierw sobie, a następnie innym pomagał po kontuzjach, wypadkach i traumach.

Zajęcia są dla zwykłych osób, które chcą poruszać się lepiej (np. z mniejszym bólem)
w codziennych sytuacjach, a także dla sportowców, aktorów, fizjoterapeutów i wszystkich tych, którzy zawodowo bądź hobbystycznie pracują ciałem i z ciałem.

Warsztaty składają się z praktycznych lekcji, które poprzedzielane są przerwami, jest też czas na pytania. Wszystkie lekcje będzie potem można wykonywać samodzielnie w domu. Na warsztaty proszę przynieść wygodny strój. Praktykujemy bez obuwia.

 

PROWADZĄCY 

Paweł Wójtowicz
Certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa. Zajmuje się nią od 10 lat. Ukończył 4-letni kurs nauczycielski w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Od 2013 roku prowadzi warsztaty w całej Polsce i zagranicą. Ponadto pracuje tą metodą indywidualnie
z dziećmi z porażeniem mózgowym w Ukrainie i Kazachstanie.


MIEJSCE WARSZTATÓW
Przestrzenie Sztuki – Taniec
Katowice Miasto Ogrodów (Pl. Sejmu Śląskiego 2), Sala Koncertowa


TERMIN
21-25 czerwca 2021 roku, codziennie godz. 10:00–13:00

Paweł Wójtowicz poprowadzi codziennie serię trzech praktycznych lekcji przedzielonych przerwami. Każda lekcja będzie inna – zachęcamy zarówno do uczestnictwa w pojedynczym spotkaniu, jak i w całej serii zajęciowej.

BILETY
Pojedyncze zajęcia 10 zł
Set 3 zajęć dziennie: 25 zł
Bilety do kupienia >>>TUTAJ 

KONTAKT
katowice.ps.taniec@gmail.com 

 

Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. 
Współorganizatorem projektu w Katowicach jest Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
Partnerzy: 
Stowarzyszenie Imagination Space Center, Fundacja Jazdaa Polska!, Teraz/ Now Collective (Holandia),  nieformalna grupa artystyczna Vagabond Physical Collective"