Infografika akcji z hasłem ZIMA W MIEŚCIE 2022

Zima w Mieście 2022

Katowice Miasto Ogrodów bierze udział w corocznej miejskiej akcji dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych pod hasłem ZIMA W MIEŚCIE. 

Jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież do dołączenia do miejskiej akcji ZIMA W MIEŚCIE
i spędzenia ferii zimowych nie tylko na sankach, łyżwach, nartach i rzucaniu się śnieżkami, ale
i twórczo z nami. 

Dzieci i młodzież zafascynowane światem melodii i dźwięku zapraszamy na warsztaty Zdzisława Smucerowicza pod hasłem: Tanecznie i tubowo – muzycznie kolorowo!

Więcej informacji TUTAJ>>

Dzieci od lat 6 preferujące zajęcia manualne, zapraszamy natomiast na warsztaty twórcze Ewy Kokot pod hasłem: PAMIĘTNIKI NOMADÓW.

Więcej informacji TUTAJ>>

 

Jeśli chwilo nie możecie nigdzie wychodzić, jesteście w izolacji lub na kwarantannie, też mamy pomysł jak poprawić Wam humor i urozmaicić czas spędzany w domu. Już wkrótce na tej stronie pojawi się oferta zajęć online. Na razie zdradzimy tylko, że będą to m.in. liczne koncerty Działu Edukacji Muzycznej.

Wśród nich m.in. koncert „Bajki jak z nut”  – wydarzenie dla wszystkich od 4 do 104 lat. W Bajkach... pojawią się najpiękniejsze utwory wierszem napisane m.in. przez Jana Brzechwę, Marię Konopnicką, Ignacego Krasickiego czy Juliana Tuwima do muzyki Adama Goika. Utwory te zabrzmią w niecodziennych interpretacjach: Kamili Goik – głos, Łukasza Wilgi – fortepian oraz Patryka Zakrzewskiego – perkusjonalia, a towarzyszyć im będą piękne ilustracje autorstwa Aleksandry Kobylańskiej.

 

 

Twórczość Stanisława Lema to nieocenione źródło inspiracji artystycznej. Przekonać się będziecie mogli o tym na Szkicowniku Muzycznym „W hołdzie Lemowi”. Wystąpią Krystian Saciłowski, akordeonista, absolwent katowickiej uczelni muzycznej oraz młodzi tancerze, studenci Zakładu Tańca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Koncert poprowadzi i obdarzy słowem autorka cyklu Alicja Przytuła.

Ponieważ ferie na Śląsku przypadają na czas karnawału, nie zabraknie i takich akcentów. Dostarczy ich zespół SILEISIAN BRASS QUINTET (Dariusz Tkaczyk – trąbka, Konrad Frączkiewicz – trąbka, Stanisław Przygoda – waltornia, Szymon Rypa – puzon, Stanisław Pietrzik – tuba). W programie koncertu „W karnawałowych rytmach” wybrzmią m.in. „Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa, „Kankan” Jakuba Offenbacha, „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, „Moon river” Henry Manciniego. Koncert poprowadzi Alicja Kotyl. 

To nie wszystko!

16 lutego o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury na 1000-leciu odbędzie się również koncert „Raz na jazzowo”. Wystąpią Bartek Pieszka – wibrafon i Przemysław Hanaj – gitara. Koncert poprowadzi również Alicja Kotyl.

 

Zapraszamy i czekamy na Was!

Spędźcie ten czas z nami!