Alexandr Maceradi

Alexandr Maceradi

Pieśni serca... Rosyjskie ballady i romanse

8 marca, godz. 17
Sala kameralna Miasta Ogrodów (211)
plac Sejmu Śląskiego 2


Miejsca nienumerowane

Bilety w cenie: 35 zł i 40 zł do kupienia TUTAJ lub w stacjonarnie w Ticketportal (parter siedziby Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2)

Rosyjskie ballady i romanse, ukraińskie dumki, nostalgiczne utwory ludowe oraz pieśni Okudżawy i Wysockiego to wszystko składa się na najnowszy program Alexandra Maceradi, pochodzącego z Krymu pieśniarza i gitarzysty, o korzeniach zarówno greckich, jak polskich i ukraińskich. Muzyka Alexandra to przejmująca opowieść o porywach ludzkich serc. Śpiewa o tym, że każda pieśń jest wołaniem o istnienie, że jest językiem niewysłuchanych i rodzi się tylko w prawdziwie wrażliwym sercu. Pokazuje nam różne oblicza buntu ludzkiej duszy, niezgody na otaczającą niegodziwość świata: od filozoficznie spokojnego, intelektualnego buntu Okudżawy, pełnego delikatnych aluzji i ironii, do drapieżnego, wykrzyczanego całą mocą, spalającego i oczyszczającego buntu w pieśniach Wysockiego.
Alexandr sięga do przebogatej skarbnicy twórczości ludowej, do utworów które poruszają do głębi swoim przekazem prosto z serca. Zasłuchanych widzów wprowadza w świat zapomnianych przeżyć i zachwytów. Ciepłym, ujmującym głosem, przeplatając pieśni opowieściami, z niezrównanym mistrzostwem przekazuje słuchaczom cząstkę duszy zbuntowanego tułacza-emigranta, by w chwilę później rozweselić odeską anegdotą, czy historią powstanie utworu. Może warto zastanowić się czy w w codziennej gonitwie nie znaleźć wieczoru na powrót do wspomnień, na wycieczkę do marzeń.....

Powrót