Pętla porajska
rysunek węża zjadającego własny ogon. Cytat: Wąż, który zaczyna się od swego ogona - Ezequiel Martinez Estrada / Pętla porajska / 25.02.2023 - trasa całodzienna / znaczek: wyłącz GPS

Pętla porajska

226. wyprawa z Pawłem Grają

Kiedy: 25.02.2023 / trasa całodzienna

Dojazd z Katowic: godz. 8.53, KS 40610 S1 (rel. Gliwice-Częstochowa), peron III/2

Zbiórka: godz. 10.25, dworzec kolejowy w Poraju

Kierownictwo zamieszania: Paweł Graja

 

wąż, który zaczyna się od swego ogona
Ezequiel Martinez Estrada

Trasa rozpocznie się i skończy w tym samym, miejscu, na porajskim dworcu kolejowym. Jej długość zakładana to około 15 km. Poprowadzi wokół powstałego na Warcie w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku zbiornika retencyjnego. Zapowiada się piaskowo i betonowo, leśnie i urbanistycznie...


Udział bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. Uczestnicy szwendania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie stosownych środków bezpieczeństwa.

Ważne! Potraktujmy ten i inne spacery cyklu jako okazję do oderwania się od smartfonów, które mocno zawężają naszą percepcję rzeczywistości i umiejętność orientacji w terenie. Zakazać nie możemy, ale prosimy o rozważne korzystanie z nawigacji GPS tudzież innych aplikacji mobilnych.

Paweł Graja, urodzony w Sosnowcu, wychowany w Będzinie, zamieszkały w Katowicach. Absolwent religioznawstwa. Okazjonalny publicysta, redaktor kilku wydawnictw, w których na próżno szukać jego nazwiska. Malarz prymitywista, swego czasu pokazujący swe prace publicznie, ostatnimi czasy malujący raczej do szuflady. Twórca kilku galerii, z których jedna działa od lat bez niego. Od dekady organizator śląsko-zagłębiowskich szwendań okolicznych, umożliwiających licznym wiatrem podszytym duszom, wspólne penetrowanie peryferii otaczającego nas świata.
 

Powrót