Mięso chociaż zjedz…
Małe zdjęcie na stronie głównej: kadr z filmu - kobieta wąchająca z lubością surowe mięso // Zdjęcie duże - nagłówek strony: infografika na tle zdjęcia surowego mięsa: logo ars independent / film i kolacja / Mięso / Julia Ducournau / 22.03 19.:00 JazzCLUB Hipnoza / Bilety: arsindependent.pl

Mięso chociaż zjedz…

Ars Independent 2023 #1

Kiedy: 22 marca, godz. 18.45* (początek kolacji: godz. 19.00)

Gdzie: Jazz Club Hipnoza (pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice)

Dostępność: Film pokazany zostanie z napisami dla Głuchych i osób niedosłyszących.

Prelekcja: Patrycja Mucha

Justine – ambitna, młoda dziewczyna z dobrego domu, wychowana w rodzinie wegetariańskiej trafia w sam środek wulgarnego świata studentów. Tydzień otrzęsin budzi w niej instynkty i żądze, o które nigdy nie mogłaby się podejrzewać. Co się stanie gdy po raz pierwszy skosztuje mięsa?

Debiutanckie „Mięso” Julii Ducournau (FRA-BEL 2016) to błyskotliwy film coming-of-age doceniany przez krytyków, nominowany i nagradzany na festiwalach na całym świecie. Reżyserka serwuje widzom pełen napięcia, kontrowersyjny i szokujący obraz, podany w gęstym sosie kanibalistycznej grozy.

Wrażenia filmowe podczas wydarzenia spotęguje kolacja podana w trakcie pokazu. W menu stek z kalafiora, pieczeń z ciecierzycy oraz purée z batatów (wszystkie dania są wegańskie).

Prelekcję do filmu wygłosi Patrycja Mucha – filmoznawczyni, krytyczka filmowa, kinomanka. Prowadzi bloga „Filmowe odloty” oraz wspólnie z Kasią Czajką-Kominiarczuk (Zwierz popkulturowy) podcast o musicalach „Wtem, piosenka”. Związana zawodowo z festiwalem Nowe Horyzonty.

Bilety: 80 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) do nabycia online. Zakup biletów na „Mięso chociaż zjedz…” [Link otworzy się w nowym oknie]. Cena obejmuje seans oraz kolację. Dodatkowo w trakcie wydarzenia będzie możliwość dokupienia sobie napojów w barze. 

*prosimy o przybycie o godz. 18.45 ze względu na konieczność rozplanowania kolacji.

 

Powrót