Poprowadź zajęcia taneczne!
dekoracja

Poprowadź zajęcia taneczne!

Otwarty konkurs na prowadzenie zajęć z tańca tradycyjnego i potańcówek dla młodzieży i dorosłych w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice

Zostań prowadzącym warsztaty tańca tradycyjnego oraz potańcówki!

Zapraszamy do kolejnego konkursu przeprowadzanego w ramach programu Przestrzenie Sztuki Katowice.

Zajęcia z tańca tradycyjnego są skierowane do młodzieży oraz osób dorosłych bez względu na wcześniejsze doświadczenie taneczne.

Zajęcia będą poświęcone polskim tańcom tradycyjnym pochodzącym głównie z południowej i środkowej Polski, a uczestnicy poznają podstawowe kroki i figury taneczne oraz sposób w jaki mogą swobodnie improwizować w tańcu.

Celem zajęć jest przybliżenie ludziom niescenicznej, a oryginalnej - prostej i życiowej formy polskiej kultury tanecznej.

Potańcówki, to wieczorne spotkania, których uczestnicy poznając zasady, rytm i muzyczność wybranych tańców tradycyjnych, mogą improwizować i przekształcać je, nadając im indywidualny charakter.

Regulamin konkursu [PDF, 562 kb, plik otworzy się w nowym oknie]

Wniosek zgłoszeniowy [DOC, 247 kb, plik do pobrania]


Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

MKiDN, NIMiT, Instytut Teatralny, Przestrzenie Sztuki

Powrót