ŚLĄSKA SCENA LITERACKA
dekoracja

ŚLĄSKA SCENA LITERACKA

Spotkanie II

ŚLĄSKA SCENA LITERACKA to przestrzeń spotkań z Autorkami i Autorami z województwa śląskiego, zwłaszcza młodego i średniego pokolenia.

Prowadzenie: Weronika Górska i Radek Kobierski

Gościniami drugiego spotkania z cyklu ŚLĄSKA SCENA LITERACKA będą Weronika Murek oraz Marzena Orczyk-Wiczkowska.

Porozmawiamy o realizmie magicznym, umiejętnym przeskakiwaniu między rodzajami i gatunkami literackimi, wpływie płci oraz miejsca zamieszkania na tożsamość i twórczość, fascynacji Marylin Monroe, a także na wiele innych tematów.

Kiedy: 4 września 2023, godz. 18.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, sala 211

Wstęp wolny

Weronika Murek – bytomianka, rocznik 1989. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim oraz Studium Literacko-Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka opowiadań „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina” (Wydawnictwo Czarne 2015, nominacje do Paszportu „Polityki”, Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody Conrada), dramatów „Feinweinblein” (Wydawnictwo Czarne, 2019, Gdyńska Nagroda Dramaturgiczna) oraz esejów „Dziewczynki: kilka esejów o stawaniu się” (Wydawnictwo Czarne, 2023).

Marzena Orczyk-Wiczkowska – dąbrowianka, rocznik 1970. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim, pasjonatka historii rodzinnego miasta. Autorka tomów wierszy („Abisal”, „Ranne pieśni”, „Adult canal”, „Grypsy z Panoptikonu”), opowiadań („Klatka”) oraz powieści („Ostatni cud”, „Basiula”).

Więcej o cyklu [link otworzy się w nowym oknie]