Wiosenna pogoda – papier i język migowy
Integracyjne warsztaty plastyczne w języku fonicznym i Polskim Języku Migowym dla dzieci 6–14 lat.
Kiedy: 21 marca 2026 r., godz. 11.00–13.00
Gdzie: sala 101
Prowadzenie: Kinga Hołda-Justycka
Zajęcia odbywają się z zapewnieniem tłumaczenia na PJM oraz tłumaczenia fonicznego.
Warsztaty „Wiosenna pogoda – papier i język migowy” to kreatywne zajęcia plastyczne połączone z elementami nauki podstawowych znaków w polskim języku migowym. Podczas spotkania dzieci poznają charakterystyczne zjawiska pogodowe występujące wiosną, takie jak słońce, deszcz, wiatr, chmury czy tęcza, a następnie wykonają własne prace plastyczne z papieru.
Zajęcia mają charakter integracyjny i edukacyjny, łączą sztukę z nauką empatii oraz podstaw alternatywnej komunikacji. Warsztaty prowadzone są w formie zabawy, w przyjaznej i twórczej atmosferze. Podczas spotkania uczestnicy wspólnie z prowadzącymi poznają i nauczą się znaku w języku migowym „WIOSNA”, a także innych podstawowych znaków związanych z wiosenną pogodą i przyrodą.
Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: kinga.holda-justycka@miasto-ogrodow.eu lub sms na numer telefonu: +48 887 113 322.















