Honorata Martin zaprasza do Galerii Chwilowej
Honorata Martin zaprasza do Galerii Chwilowej

Honorata Martin zaprasza do Galerii Chwilowej

Wystawa w Galerii Chwilowej w ramach Katowice Street Art AiR

W piątek, 9 listopada o godz. 19:00 zapraszamy na wernisaż wystawy zbiorowej w Galerii Chwilowej na rogu ulic Staromiejskiej i Dyrekcyjnej w Katowicach.

 

Galeria Chwilowa jest częścią projektu realizowanego w ramach rezydencji Katowice Street Art AiR przez Honoratę Martin. Przez ostatnie 2 tygodnie Galeria była otwarta dla każdego kto chciał podzielić się z artystką swoim dorobkiem bądź porozmawiać o planach
i inspiracjach twórczych. Wiele osób tworzy w zaciszu swojego mieszkania nie upubliczniając swoich dzieł. Czasem są to rysunki, obrazy, wyszywanki, hafty, piękne ciasta, szyte sukienki czy ręcznie robione meble. Ale też muzyka, piosenki, wiersze. Projekt realizowany przez Honoratę Martin jest wyjściem im na przeciw. Na wystawę składają się prace artystów-everymanów, naszych sąsiadów, mieszkańców Katowic i okolic, którzy zdecydowali się podzielić swoją pasją i zaprezentować swoją twórczość. Galeria chwilowa będzie czynna do 12 listopada, codziennie od 14:00 do 22:00.

 

Honorata Martin - malarka, performerka, artystka multimedialna. W swojej twórczości wykorzystuje różne dziedziny sztuki. Punktem wyjścia jest dla niej obserwacja głębokich przeżyć, które służą jej do tego, by – jak mówi – „budować atmosferę”. Interesuje się silnymi emocjami, jakie towarzyszą pokonywaniu własnych ograniczeń i lęków, szuka granic wytrzymałości psychicznej, fizycznej i emocjonalnej. Rezultaty tych poszukiwań stara się prezentować za pomocą brutalnych lub wręcz przeciwnie – lekkich i niepozbawionych humoru form. Laureatka III nagrody konkursu Gepperta (2011) oraz nagrody publiczności na Gdańskim Biennale Sztuki (2012). W 2015 roku otrzymała nagrody: w dziedzinie kultury
i sztuki w plebiscycie „Polacy z werwą”, „Pomorski Sztorm” w kategorii Kultura, Odkrycie Roku oraz nominację do nagrody: Splendor Gedanensis, Nagroda Miasta Gdańska dla młodych twórców kultury. W 2016 roku została nominowana do nagrody „Paszporty Polityki”.

Powrót