Pure Data z Maciejem Połynko
Pure Data z Maciejem Połynko

Pure Data z Maciejem Połynko

Warsztaty Biura Dźwięku Katowice

Kiedy: 2 marca 2019, godz. 10
Gdzie: Biuro Dźwięku Katowice (sala 204, Katowice Miasto Ogrodów)
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona

Obowiązuje rejestracja (do 25 lutego 2019, do godz. >>> https://goo.gl/forms/DP5sYL5G0n2vCo2N2

Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach powiadomimy drogą mailową 26 lutego.
 

Biuro Dźwięku Katowice i gość specjalny Maciej Połynko zaprasza na trzyczęściowe warsztaty mające na celu zaznajomienie uczestników ze środowiskiem Pure Data, powszechnie dostępnego, bezpłatnego narzędzia do programowania dźwięku stosowanego zarówno w praktykach artystycznych jak i w branży gier komputerowych.


Uczestnicy warsztatów od podstaw poznają metody zaawansowanej syntezy dźwięku, przetwarzania go oraz tworzenia własnych interface’ów. Celem warsztatów jest też sama promocja Pure Data jako narzędzia do innowacyjnej kreacji dźwięku oraz łączenia ze sobą różnorodnych narzędzi hardware’owych i software’owych.

W trakcie trzech spotkań zajmiemy się:
1) Wprowadzeniem do środowiska Pure Data (2 marca 2019 r.)
2) Technikami syntezy dźwięku w oparciu o środowisko Pure Data (27 kwietnia 2019 r.)
3) Możliwościami tworzenia własnych interfejsów w środowisku Pure Data (25 maja 2019 r.).


Maciej Połynko – artysta audiowizualny, pracuje ze światłem, dźwiękiem i video. Jest autorem instalacji interaktywnych, dźwiękowych i video, zajmuje się muzyką elektroniczną, improwizowaną i field recordingiem, realizuje oprawy wizualne i dźwiękowe na potrzeby spektakli teatralnych. Pod pseudonimem Piołun realizuje solowy projekt muzyczny oparty na dźwiękach syntetyzowanych za pomocą autorskich instrumentów software’owych. Współzałożyciel Centrum Badania Możliwości. Jego prace były prezentowane m.in w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie (MOCAK), Galerii EL w Elblągu, Galerii „Tworzę Się” w Szczecinie, Pracowni Sztuki Zaangażowanej „Rewiry”, Muzeum Częstochowskim, Muzeum Woli (Warszawa), Galerii Labirynt
w Lublinie, czy Tabačka Kulturfabrik w Koszycach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012) oraz Prezydenta Miasta Lublin (2016).

Powrót