Józef Egipski
Józef Egipski

Józef Egipski

Musical wsparty z projektu Teatrogranty

Kiedy: 20 i 21  listopada 2019, godz. 18.00
Gdzie: Pałac Młodzieży w Katowicach, ul. Mikołowska 26

W podróż do jednej z najstarszych cywilizacji świata zabierze Was znakomity przewodnik – Józef Egipski – przeprowadzając przez pasmo piętrzących się przygód i wyzwań, nierzadko będących walką z przeciwnościami losu, lecz zawsze kończących się miękkim lądowaniem. Obrót spraw może z czasem nabrać zawrotnego tempa i nieprzewidywalnego charakteru, wobec którego bezbronni i zabawnie nieporadni poczujecie się jak uczestnicy groteskowej historii. Nie zabraknie więc sporej dawki humoru!

Najnowszy spektakl  Teatru Franciszka został zrealizowany w formule muzycznej komedii biblijnej, której scenariusz powstał na motywach historii Józefa (opisanej w starotestamentalnej Księdze Rodzaju). Biblijny pierwowzór stał się kanwą teatralnej opowieści o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Nic nie jest tu ani łatwe, ani oczywiste, a członkowie rodziny Józefa mają niejedno na sumieniu, choć może wolelibyśmy, żeby biblijni bohaterowie zawsze byli szlachetni i nieskazitelni. Cóż, uważna lektura źródłowego tekstu nie pozostawia złudzeń co do tego, że to ludzie „z krwi i kości”, podobni do nas, zdolni do wielkich wzlotów ducha, jak i do najbardziej wstydliwych podłości. To nasi krewcy przodkowie, których duchowe i emocjonalne DNA mamy w genach.

To bez wątpienia najbardziej „zwariowany” spektakl Teatru Franciszka, w którym jak nigdy dotąd dochodzi do głosu potrzeba zabawy młodego Zespołu. I jego bezpretensjonalne, ciut purnonsensowe poczucie humoru. Gra teatralnymi konwencjami, dowcipne dialogi, wartka akcja i przecinająca się sieć wielu wątków to tylko niektóre z elementów tej bogatej układanki.  

Scenariusz i Reżyseria: Mariusz Kozubek

Muzyka: Piotr Solorz

Scenografia: Agnieszka Jasińska

Choreografia: Natalia Wysypoł, Anna Wilaszek, Wojtek Wójcik

Czas trwania: 150 min 

 

Bilety w cenie 20-45 zł do nabycia na https://www.ticketportal.pl/Event/Musical_Jozef_Egipski

Powrót