Promenada na południe
Promenada na południe

Promenada na południe

Publikacja o ul. Kościuszki

"Promenada na południe. Historia ulicy Kościuszki w Katowicach."


Najnowsza publikacja Medialabu poświęcona jest historii i rozwojowi ulicy Kościuszki w Katowicach. Prawie trzystustronicowa monografia ulicy zawiera 6 artykułów autorstwa (zgodnie z kolejnością w spisie treści) Irmy Koziny, Przemysława Piwowarczyka, Marka Wojcika, Jacka Manieckiego i Ryszarda Nakoniecznego.

Publikację kończy fotoesej autorstwa Krzysztofa Szewczyka. Szczegółowe zdjęcia kamienic i obiektów z ulicy Kościuszki pozwalają podziwiać detale, a jednocześnie spojrzeć na nią z dystansu. Co mówią o współczesnym mieście i jego mieszkańcach? Jak dziś żyje się przy „ulicy Promenadowej”?

Czytelnicy publikacji Promenada na południe. Historia ulicy Kościuszki w Katowicach mogą zadawać sobie pytanie: historia jednej ulicy – a może historia rozwoju Katowic? – i niebezzasadnie. Prześledzenie kolejnych wydarzeń, które kształtowały ten obszar miasta, pozwala lepiej zrozumieć rozwój całego regionu.

Książka do kupienia w księgarni Biksa (pl. Miarki 1, Katowice) oraz sklepie Gryfnie (ul. Andrzeja 8, Katowice) w cenie 69 zł.

Powrót