Jestem jak woda...
Jestem jak woda...

Jestem jak woda...

...jestem jak elektryczność

Karolina Gwóźdź: Jestem jak woda, jestem jak elektryczność

 

projekcja filmu /
Wizje przyszłości
Tematem, który fascynuje wielu artystów jest przyszłość człowieka w obliczu postępu
naukowego, rozwoju genetyki, sztucznej inteligencji czy wirtualnej rzeczywistości. Technologiczne innowacje wiążą się z ogromnymi wyzwaniami i kontrowersyjnymi dylematami etycznymi, które stara się przybliżać i analizować sztuka współczesna. Jak daleko mogą posunąć się artyści w tworzeniu swoich prac? Kto określa moralne granice sztuki?

Wernisaż: 13 II | 17.30
Praca prezentowana do 28 czerwca 2020 r.


W swojej twórczości inspiruje się naturą, z którą czuje się bardzo związana, często szuka transcendencji. Lubi posługiwać się symboliką. Porusza tematy, które są często pomijane w dyskusji społecznej, a bardzo ważne dla niej. W zależności od medium pragnie oddać w swoich pracach nastrój, tajemnicę, napięcie i prawdę ze swojej perspektywy. Próbuje zmusić odbiorcę do refleksji, która być może pociągnie za sobą jakieś działania. Bardzo ważnym aspektem dla niej jest ludzka psychika, problemy społeczne i tematy ekologiczne, ale również poszukiwanie własnej tożsamości i pogłębianie wrażliwości na drugiego człowieka i naturę.  

 

Karolina Gwóźdź, studentka ASP w Katowicach, na kierunku Grafika Warsztatowa, w pracowniach; druku wypukłego u prof. Pałki, druku płaskiego u prof. Budki, malarstwa u prof. Blukacza, ilustracji oraz pracowni międzynarodowej. Absolwentka Liceum Plastycznego w Bielsku- Białej (sitodruk).

Wystawy indywidualne:  Miejski Ośrodek Kultury Ligota „Błysk” (2018).

Wystawy zbiorowe: Grafika Roku -dwie prace na wystawie w Rondzie Sztuki (2018).

 

Kurator: Grażyna Tereszkiewicz

Wstęp wolny

Powrót