Wrócę tu po swoje serce - PREMIERA
Wrócę tu po swoje serce - PREMIERA

Wrócę tu po swoje serce - PREMIERA

Spektakl taneczny

Spektakl taneczny w choreografii Jacka Łumińskiego realizowany w ramach projektu Przestrzenie Sztuki: Taniec / Katowice

Kiedy: 7 października, godz. 18.30
Gdzie: Sala koncertowa Katowice Miasta Ogrodów

Tancerze: Monika Witkowska, Łukasz Zgórka, Omar Karabulut, Anna Mikuła, Sebastian Wiertelak
Asystent: Daniel Leżoń

W spektaklu wykorzystano utwory Johannesa Brahmsa oraz polską muzykę ludową.

Tak o nim piszą sami twórcy: 

 

Rozpoczynamy nowy rozdział w historii tańca w Polsce realizując ogólnopolski projekt Przestrzenie Sztuki. Spektakl w choreografii Jacka Łumińskiego zainauguruje artystyczną działalność Przestrzeni Sztuki w Katowicach. Tańcem chcemy przywitać się ze śląską widownią, z nową energią wrócić na scenę!  Poznamy nowe pokolenie tancerzy trenujących polską technikę tańca współczesnego, autorski język artystyczny wypracowywany przez choreografa od 1991 r. w Śląskim Teatru Tańca. Czerpiąc z tradycji odważnie patrzymy w przyszłość. Przedstawienie jest manifestacją pasji, wiary w twórczą siłę zespołowego działania oraz wytrwałości w realizacji marzeń. 
 

Jacek Łumiński – tancerz, choreograf, pedagog. Założyciel i dyrektor Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu, dziekan bytomskiego Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od 2019 Jacek Łumiński jest wykładowcą Beijing Dance Academy (Pekińskiej Akademii Tańca) oraz Tianjin Conservatory of Music w Hangzhou; a od lutego br. również kierownikiem nowo powołanego Zakładu Tańca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie pracuje nad powołaniem Centrum Sztuki Tańca w Katowicach. Planuje rozszerzanie działalności swojego ośrodka w kierunku współpracy z krajami Dalekiego Wschodu. [Za: taniecpolska.pl]

 

Bilety: 20 zł (normalne) 10 zł (Karta Mieszkańca Katowic) do nabycia w ticketportal.pl >>>

 

Wydarzenie FB>>


Uwaga! Ze względu na obostrzenia pandemiczne podczas koncertów obowiązuje zakrywanie twarzy maseczką i zachowanie odstępu min. 2 metrów od innych słuchaczy.
 

Powrót