KRYSTALICZNY KOSMOS / SFERY NIEBIESKIE

KRYSTALICZNY KOSMOS / SFERY NIEBIESKIE

Pokaz prac w ramach projektu Future Artist

KRYSTALICZNY KOSMOS / SFERY NIEBIESKIE

Future Artist - Konstelacje

Pokaz prac z kolekcji Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz prac Jana van Schagen


Kiedy: 8.06 – 7.08.2021
Gdzie: Galeria Ściana Sztuki Dziecka

Kuratorka: Ewa Kokot

Pełna nieziemskich kolorów i barw wystawa ma dwa tropy. Pokażemy dzieła wybrane z liczącej ponad 500 000 prac kolekcji Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Ten kosmiczny zbiór wykonany przez dzieci z całego świata i zróżnicowany pod względem technicznym, tematycznie odwołuje się do hasła „Krystalicznego Kosmosu”. Drugi trop wystawy – „Sfery niebieskie” to pokaz indywidualny prac uczestnika projektu Future Artist – Janka van Schagen. Młody artysta stworzył swoją własną wizję Układu Słonecznego złożoną ze Słońca i powiązanych z nim grawitacyjnie 8 ciał niebieskich. Ekspozycję wzbogacono o informacje na temat astronomii i filozofii.

Partnerzy pokazu:
Teatr Korez
Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu: Edukacja kulturalna


Uwaga! Zapraszamy na dedykowane oprowadzanie kuratorskie po wystawie, któremu towarzyszyć będzie akcja artystyczna pod hasłem KONSTELACJE. Będziemy się zastanawiać, czym jest KOSMOS i poszukiwać ABSOLUTU.

Zbiórka:
11 lipca 2021, godz. 14 (grupa I), godz. 16 (grupa II)
Hol na parterze Miasta Ogrodów
Czas trwania spotkania: 60 min.
Udział bezpłatny. Zapisy obowiązkowe (miejsca limitowane tylko za potwierdzeniem): Ewa Kokot, ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu lub tel. 609 687 401

 

https://www.gov.pl/web/kulturaDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

Powrót