Dla Dworzaka

Koncert w 180. rocznicę urodzin kompozytora

Kiedy: 28 września 2021, godz. 18.00
Gdzie: Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Uwaga! Obowiązują bezpłatne wejściówki.
Rezerwacje: tel. 32 609 03 32, e-mail: bilety@miasto-ogrodow.eu

Dla Dworzaka

W 180. rocznicę urodzin

Ewa Tracz – sopran

Roksana Wardenga – mezzosopran

Grzegorz Biegas – fortepian

Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu

W programie utwory Antonína Dvořáka:

Ewa Tracz

aria Rusałki „Měsíčku na nebi hlubokém” z opery „Rusałka” op. 114

7 Pieśni cygańskich do słów Adolfa Heyduka op. 55

Roksana Wardenga

aria Ježibaby „Čury mury fuk” z opery „Rusałka” op. 114

10 Pieśni biblijnych op. 99

ansamble

Duety morawskie (wybór)

8 września br. minęło 180 lat od przyjścia na świat wybitnego czeskiego kompozytora, Antonína Dvořáka. Z tej okazji zapraszamy na koncert złożony wyłącznie z Jego dzieł. Przedstawią je doskonale znani naszej publiczności, znakomici artyści. Absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – Ewa Tracz i Roksana Wardenga – z sukcesami prowadzą ożywioną działalność na estradach operowych i koncertowych w Polsce i za granicą. Przy fortepianie zasiądzie ceniony kameralista, profesor katowickiej Akademii Muzycznej – Grzegorz Biegas. W programie arie ze słynnej opery „Rusałka”, dwa pełne cykle pieśni solowych oraz wybór spośród zebranych w kilku opusach Duetów morawskich, będących artystycznymi opracowaniami tekstów pieśni ludowych.

Świętujcie z nami urodziny Dworzaka!

Uwaga! Obowiązują bezpłatne wejściówki. Rezerwacje: tel. 32 609 03 32, e-mail: bilety@miasto-ogrodow.eu.