POCZUJ BLUESA W KATOWICACH
POCZUJ BLUESA W KATOWICACH

POCZUJ BLUESA W KATOWICACH

Wydarzenie towarzyszące koncertowi Szlak Śląskiego Bluesa 2021

 

W sobotę 25 września zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w grze miejskiej na żywo pod hasłem: POCZUJ BLUESA W KATOWICACH.

Uczestnicy gry ruszą w miasto Szlakiem Śląskiego Bluesa. To jedyny tego typu projekt na świecie. Szlak Śląskiego Bluesa powstał dzięki Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów w ramach projektu Miasto Muzyki UNESCO. Obejmuje najważniejsze kluby muzyczne, które funkcjonowały na Śląsku w przeciągu ostatnich pięćdziesięciu lat.

W trakcie gry dowiecie się m.in. gdzie powstał pomysł założenia Dżemu, z którego klubu uciekł Lemmy Kilmister i kto dał pierwszą harmonijkę Irkowi Dudkowi.

Zadania gry uruchomią mniej lub bardziej ukryte artystyczne zdolności uczestników. Będzie okazja do sprawdzenia się w roli tekściarzy, wokalistów i projektantów okładek płyt, choć spokojnie – nie będzie to talent show i liczyć się będzie przede wszystkim dystans do siebie i chęć dobrej zabawy.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W GRZE?
1/ gra jest rekomendowana dla dorosłych, młodzieży i dzieci.
2/ gra odbywa się w drużynach od 2 do 5 osób, gdzie co najmniej 1 osoba jest pełnoletnia. Każda drużyna musi mieć smartfon z dostępem do Internetu.
3/ udział w grze jest bezpłatny, ale wymaga rezerwacji miejsc>>. Miejsca można zarezerwować od wtorku 21 września od godziny 20.00. Rezerwacja potrwa aż do wyczerpania miejsc w grze.
4/ ze względu na wciąż obowiązujące ograniczenia związane z pandemią gra odbędzie się w turach. W każdej turze do gry wejdzie 20 osób. Tury będą wyruszać z punktu startu przy katowickim Spodku co 20 minut. Pierwsza tura wyruszy o godzinie 14.00, a kolejne o 14.20, 14.40, 15.00, 15.20, 15.40 i 16.00. Łącznie będzie 7 tur gry, w których może wziąć udział maksymalnie 140 osób.
5/ każda drużyna będzie miała maksymalnie 3 godziny od startu swojej tury na wykonanie zadań. Rozwiązania zadań będzie się wysyłać korzystając ze specjalnej strony gry, a wyniki zostaną ogłoszone tego samego dnia o godzinie 19.30. Na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody, a część z nich będzie można wykorzystać jeszcze tego samego dnia, bo będą to bilety na koncert, który rozpocznie się o godzinie 20.00.


Organizatorem gry jest miasto Katowice. Partnerem gry jest Szlak Śląskiego Bluesa. Producentem wykonawczym gry jest Silesia Events.

 

Powrót