Kiedy zamieszkamy na Marsie

Kiedy zamieszkamy na Marsie

i czego możemy się nauczyć od astronautów

Future Artist – Konstelacje


SPOTKANIE I WYKŁAD DLA DZIECI I….DOROSŁYCH

9.10.21 / 12.00
Katowice Miasto Ogrodów (sala 211, II p.)

Gość specjalny: dr Joanna Jurga – analogowa astronautka i dwukrotna komandorka symulacji misji kosmicznych w Habitacie Lunares
Współprowadzenie: Ewa Kokot i dzieci

Udział bezpłatny! Obowiązuje limit miejsc i kolejność zgłoszeń!
Zapisy: Ewa Kokot, tel. 609 687 401, ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu

 

Podczas spotkania Joanna Jurga opowie o wyzwaniach przyszłości i możliwości życia w kosmosie z perspektywy projektantki i postara się odpowiedzieć na Wasze pytania dotyczące Kosmosu i jego eksploracji. Badaczka jest jedną z autorek nowopowstającej publikacji Future Artist. Oto fragment jest artykułu:


„… Kosmos inspiruje, przeraża i popycha nas w nieznane. Stawia przed nami pytania, o których w wygodnym zachodnim świecie nie myśleliśmy od dawna albo wcale. Mądrzejsi o doświadczenia przodków rozmawiamy o etyce w załogowych misjach kosmicznych, gdzie sytuacje ekstremalne stają się codziennością…”

 

Dr Joanna Jurga ‒ projektantka produktu i przestrzeni, badaczka w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego oraz wykładowczyni w School of Form. Specjalistka projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa. W swojej pracy chętnie porusza zagadnienia z zakresu designu synestetycznego i spekulatywnego. Analogowa astronautka i dwukrotna komandorka symulacji misji kosmicznych w Mobilnej Stacji Badawczej Lunares. Nauczycielka medytacji i pasjonatka kosmosu. Współpracowała przy projektach badawczych z Instytutem foresightowym Natalii Hatalskiej i Instytutem Kontekstów Pracy. Wyróżniona na międzynarodowych wystawach i festiwalach, takich jak Łódź, Design Festival, Gdynia Design Days czy Dutch Design Week. Finalistka konkursów MakeMe, Young Polish Designer, Innovation Ad oraz Jutronauci.

 

FB @FAjakFutureArtist
joannajurga.com/

 

 

 

https://www.gov.pl/web/kulturaDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

Powrót