Rodzinne Matinée
Infografika. Tancerka w stroju karnawałowym. Jak karnawał, to flamenco! 29.01.2022

Rodzinne Matinée

Jak karnawał, to flamenco!

Kiedy: 29 stycznia 2022, godz. 11.00
Gdzie: sala 211, Katowice Miasto Ogrodów

 

Aleksandra Mandzikowska-Janko – taniec

Zdzisław Smucerowicz – akompaniament, prowadzenie

 

Trwa karnawał, więc zapraszamy was do tańca. Na spotkaniu nauczymy się podstaw hiszpańskiego tańca flamenco, będziemy ćwiczyć wybijanie rymu charakterystycznego dla tego tańca, wysłuchamy opowieści o tym zjawisku kulturowym, zobaczymy jak tańczy się go profesjonalnie i na koniec spróbujemy zatańczyć wszyscy razem.

 

Aleksandra Mandzikowska-Janko – tancerka, choreografka pedagożka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia, Studium wokalno-baletowego w Gliwicach, Nowohuckiego Centrum Kultury specjalizacja: taniec jazzowy oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku pedagogika. Z tańcem związana już do najmłodszych lat, szkoląca się pod okiem pedagogów z Polski i z za granicy (Stacy Boeddeke, Luciano di Natale, Thiery Verger, Jean Claude Marginale, Grzegorz Pańtak, Michał Piróg) Występowała w zespole baletowym w Gliwickim Teatrze Muzycznym w spektaklach „Noc w Wenecji” i „Wesoła wdówka”. Stworzyła choreografię do spektaklu Teatru Dormana pt. „Pinokio” w reżyserii Anny Retoruk. Na co dzień tancerka zespołu „LangArt” oraz właścicielka szkoły tańca „Move Arte”. 

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Obowiązują zapisy (decyduje kolejność zgłoszeń): zdzislaw.smucerowicz@miasto-ogrodow.eu

Na sali obowiązuje limit 19 osób celem zachowania dystansu społecznego pomiędzy uczestnikami. Udział opiekunów dzieci w spotkaniu jest możliwy wyłącznie za okazaniem ważnego paszportu covidowego. Dziękujemy za wyrozumiałość.

 

Powrót