BITE GARY / DĘTA INWAZJA
grafika ilustracyjna

BITE GARY / DĘTA INWAZJA

czyli pojedynek drewno kontra blacha

Gościnne bezpłatne warsztaty gry na perkusjonaliach dla dzieci na katowickich placach zabaw w ramach letniej odsłony Katowickiego Orkiestrowego Uniwersytetu Ludowego 2022 (Więcej o projekcie TUTAJ).

Zapewniamy instrumenty!

BITE GARY!

Kiedy: 26 lipca (wtorek), godz. 16.00 – 19.00

Gdzie: Wodny Plac Zabaw Tysiąclecie, ul. Chrobrego 17, Katowice

Kiedy: 27 lipca (środa), godz. 16.00 – 19.00

Gdzie: Wodny Plac Zabaw 3 Stawy, ul. Pułaskiego, Katowice

Kiedy: 10 sierpnia (środa), godz. 11.00 – 14.00

Gdzie: Wodny Plac Zabaw, ul. Gliwicka 224 , Katowice Załęże

Na spotkaniu nie tylko zamierzamy się wspólnie dobrze i głośno bawić, ale i zgłębić arkana perkusjonaliów. Dowiecie się, jak potężną sprawą w muzyce jest rytm, przedstawimy wam też m.in. pewną niepozorną drewnianą skrzynkę skrywającą potężne brassowe moce. CAHON zwana też CAJÓN została wymyślona przez afrykańskich niewolników na kontynencie amerykańskim. Współcześnie swoją główną rolę odgrywa w muzyce flamenco i coraz częściej jest wykorzystywana jako instrument zastępujący perkusję.

Prowadzenie: Tomasz Borkowski

Tomasz Borkowski – pianista i perkusista, student Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Z muzyką związany od najmłodszych lat. Gdy miał ich 6, rozpoczął naukę gry na fortepianie, a następnie podjął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Chorzowie w klasie perkusji. Laureat wielu konkursów muzycznych. Obecnie prowadzi działalność koncertową z formacjami oraz zespołami z całej Polski.


DĘTA INWAZJA!

Kiedy: 11 sierpnia (czwartek), godz. 16.00 – 19.00

Gdzie: Park Kościuszki w Katowicach, ul. Kościuszki 112 (Drewniany Plac Zabaw)

Kiedy: 12 sierpnia (piątek), godz. 11.00 – 14.00

Gdzie: plac zabaw w pobliżu ulicy Szarotek 30-33, Katowice - Zarzecze

Kiedy: 13 sierpnia (sobota), godz. 16.00 – 19.00

Gdzie: plac zabaw w pobliżu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara (aleja Księżnej Jadwigi Śląskiej), Katowice - Tysiąclecie

Warsztaty gry na trąbce

Prowadzenie: Jarosław Spałek

Jarosław Spałek - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, trębacz, aranżer, kompozytor i pedagog grający również na kornecie i flugelhornie. Jako instrumentalista sesyjny wziął udział w nagraniu ponad 120 płyt z wieloma gwiazdami polskiej estrady, wśród nich są: Zbigniew Wodecki, Andrzej Krzywy, Justyna Steczkowska, Krzysztof Cugowski, Bohdan Łazuka, Irek Dudek, Jose Torres, raperzy tacy jak Skorup, Kecaj oraz inni liczni artyści rocka, jazzu, bluesa czy muzyki pop. Koncertował grając w zespole Ryszarda Rynkowskiego, wziął udział w dwóch trasach koncertowych zespołu Hey – „Hey MTV Unplugged” i „Męskie Granie”. Grał koncerty i nagrywał płyty z najlepszymi orkiestrami rozrywkowymi w Polsce, takimi jak „Alex Band”, „Kukla Band”, „Irek Dudek Big Band”, „Tarkowski Orkiestra”, „Big Silesian Band”, „Milian Orkiestra” i pierwsza w Polsce międzynarodowa orkiestra salsowa „Jose Torres Y Salsa Tropical”. W swoich dokonaniach ma nagrania wielu programów telewizyjnych takich jak 40-lecie pracy artystycznej Krzysztofa Krawczyka, „Hey Made In Polska”, „O.S.T.R. Made In Polska” z gościnnym udziałem Michała Urbaniaka. Przez siedemnaście sezonów grał jako pierwsza trąbka w orkiestrze Gliwickiego Teatru Muzycznego. Obecnie gra w zespole śpiewającej aktorki Barbary Lubos, która ma w repertuarze poezje uczestniczki Powstania Warszawskiego opracowane na rockowo z elementami jazzu oraz w trio „W Sam Raz”, gdzie gra na kornecie folklor uliczny Odessy, Lwowa, Warszawy i innych miast, w tym zespole jest także wokalistą. Gra w Orkiestrze Dętej Huty Łabędy, gdzie często wykonuje partie solowe i jest zapraszany do współpracy przez inne orkiestry dęte na Śląsku. Jako pedagog prowadził kilka edycji warsztatów z podstaw improwizacji jazzowej przy Międzynarodowym Festiwalu „Jazz w Ruinach” w Gliwicach oraz warsztaty z orkiestrami dętymi na Śląsku. Prowadzi warsztaty z gry na trąbce dla grup dzieci i dorosłych w ramach programu Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy. 


Udział bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: zdzislaw.smucerowicz[at]miasto-ogrodow.eu.

 

Projekt „Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy. Jedność w różnorodności” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Powrót