Arye Bursztyn [IL] Contact Improvisation
zdjęcie dłoni, które próbują się spotkać, Arye Bursztyn - Izrael
Contact Improvisation
logo programu

Arye Bursztyn [IL] Contact Improvisation

Warsztaty programu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice

Kiedy: 23 – 26.08.2022, godz. 10.00 – 12.00 oraz 14.00 – 17.00

Gdzie: Katowice

Prowadzenie: Arye Bursztyn [Izrael]

Udział bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zajęcia prowadzone w języku angielskim z możliwością tłumaczenia.

Nabór* do 15.08.2022. 
*Zgłoszenie wysłane na adres: katowice.ps.taniec[at]gmail.com powinno zawierać CV uczestnika lub krótki życiorys podkreślający doświadczenie w zakresie improwizacji oraz deklarację udziału w całości lub części cyklu warsztatowego (Podczas selekcji preferowani będą uczestnicy deklarujący pełny udział w warsztatach). Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację klauzuli RODO (pobierz TUTAJ). 

Wyniki naboru zostaną ogłoszone 17.08.2022

Warsztaty improwizacji kontaktowej (contact improvisation) pod kierunkiem Arye Bursztyna są otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności improwizowania kontaktowego. 

Arye Bursztyn – tańczył w wielu izraelskich grupach, w tym Bat-Sheva, Kol-Demama i Karmon. Od 1985 roku pracował jako tancerz niezależny, nauczyciel oraz choreograf. Występował jako performer w ramach wielu różnych festiwali tańca w USA, Europie i Japonii. Uczestniczył w dwóch spektaklach dla zachodnich tancerzy przygotowanych przez Ushio Amagatsu, twórcę zespołu Sankai-Juku Butoh: „Jacob’s Pillow Dance Festival” w USA (1988) i „Spiral Hall” w Tokyo (1991). Praktykuje kontakt improwizację od 1985 roku, tańcząc i ucząc improwizacji tanecznej od przynajmniej 20 lat. Obecnie naucza tancerzy i aktorów teatralnych w Seminar Hakibbutzim Teachers’ College w Tel Awiwie i prowadzi warsztaty w Izraelu, Europie i USA. Jest socjologiem, antropologiem i psychologiem (Tel-Aviv University, 1978) i dyplomowanym tancerzem (Smith College, Northampton, Mass., USA, 1989). Zrealizował studia podyplomowe w zakresie treningu psychoterapeutycznego Gestalt w Gestalt Institute of Cleveland, specjalizując się w procesach Ciała. Jest członkiem European Association for Gestalt Therapy. Obecnie prowadzi prywatną praktykę wykorzystując terapię Gestalt skoncentrowaną na ciele – umyśle (bodymind) i naucza w Tel Aviv University, School of Social Work i innych programach trenerskich o podejściu integracyjnym i skoncentrowanym na ekspresji.

Description of the workshop in English available HERE.

 

 

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Powrót