Dzielnica Dobrze Zaprojektowana #3
dekoracyjna

Dzielnica Dobrze Zaprojektowana #3

Wernisaż i koncert Dzielnicy Brzmi Dobrze

Kiedy: 27 października, godz. 18.00

Gdzie: WOLNO (ul. Kochanowskiego 14, Katowice)

Wstęp wolny

Po raz trzeci udowadniamy, że Dzielnica Brzmi Dobrze nie tylko „dobrze gra”, ale i „dobrze wygląda”. Propozycje identyfikacji wizualnej zespołów Bukowicz i Fonogon, zaprojektowane w konkursie organizowanym wspólnie z ASP w Katowicach, pokażemy już 27 października. Zapraszamy na wernisaż do WOLNO. Działania realizowane są wspólnie z ASP w Katowicach w ramach zajęć Identyfikacja wizualna – ASP Katowice prowadzonych przez dra Pawła Krzywdę.

Wernisażowi towarzyszyć będą koncerty zespołów.

Bukowicz to w skrócie syntezatory, melodyjne wokale i basy, post-punkowe beaty i gitary. Melancholijne piosenki po polsku, do których można nawet tańczyć, jeśli lubi się takie gatunki jak: dream pop, new wave, post punk, czy shoegaze.

Najnowszy singiel „Jak Muzeum Śląskie”:

Jeśli nadal nie możecie sobie wyobrazić jak to trio gra na żywo, to tak:

Stare, ale jare, które też można będzie usłyszeć na koncercie: „Komoda”:

„Dyskomfort w głowie”:

Fonogon to grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów, instrumentów muzycznych lub jednocześnie głosów i instrumentów. Z zasady, składa się z 4 osób: sekcji rytmicznej i melodycznej (perkusja, gitara basowa, gitara, gitara, jeden z najczęściej spotykanych składów zespołów. Przynajmniej jeden z muzyków jest równocześnie wokalistą). Różnie traktowane są gitary: np. podejście nietradycyjne – właściwie nie ma gitary rytmicznej, obie mają status gitary prowadzącej.

Fonogon (kwartet) tworzą: Radek Sierakowski, Adrian Gryń, Martyna Gołębiowska, Piotrek Jeziorko.

Powrót