Kino dla ucha: Karol Chinaski
Czaro-białe zdjęcie Chinasky'ego. Stoi na trawniku w długim, sięgającym ziemi czarnym płaszczu i czarnych okularach. Ręce w kieszeniach płaszcza

Kino dla ucha: Karol Chinaski

Zaprasza BIURO DŹWIĘKU KATOWICE

Kiedy: 4 listopada, godz. 19.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala BDK (204)

Zapraszamy na dj set w którym muzyka jest tym, co wywołuje obrazy, słucha się jej w ciemności, siedząc jak w kinie. „Kino dla ucha” to projekt zainicjowany przez nieżyjącego już muzyka sceny eksperymentalnej Konrada Chyla. Podczas katowickiego spotkania BDK przybliży słuchaczom temat muzyki konkretnej i akuzmatycznej. Półtoragodzinny, ontologiczny set Chinaskiego zawierać będzie zarówno utwory klasyków „musique concrete” (Pierre Henry, Luc Ferrari, Michel Chion) oraz współczesnych twórców, którzy kierują ten gatunek w stronę muzyki elektroakustycznej, sztuki dźwięku i dj’skiego eksperymentu (Jason Kahn, ErikM, Mario de Vega).

Chinaski – dj związany z projektami Sonic Phenomena, Snus, Opera Histeria, Kino dla ucha, Ruur. Obecnie zajmujący się muzyką konkretną, eksperymentalną i elektroakustyką. Założyciel klubu Prepar. Soundcloud artysty (TUTAJ) / Bandcamp (TUTAJ)

Wstęp wolny!

 

Powrót