W podróż z Lampionem, ognistym Wehikułem Czasu i Przestrzeni

W podróż z Lampionem, ognistym Wehikułem Czasu i Przestrzeni

Muzykodrom dla dzieci w wieku 4-6 lat z rodzicami/ opiekunami

Kiedy: 5 listopada 2022, godz. 10.30

Gdzie: sala Muzykodromu (I piętro)

Prowadzenie: Katarzyna Grysko

Czas trwania: 60 minut

Bilety: 5 zł do zakupienia na Interticket.pl (TUTAJ). Uwaga! Bilet kupujemy tylko dziecku.

Prosimy o obuwie zmienne

Widzę w oddali światła,
drżące pod ciemnym płaszczem nocy,
świece i lampiony tańczą
walca w Noc Wszystkich Dusz.

W naszej tradycji dni wokół 1 listopada są pełne zadumy, istnieją jednak miejsca na ziemi, w których zadumę zastępuje śmiech, cmentarze zastępują tańce na ulicach miast i wsi, a zamiast maleńkich zniczy rozpala się ogromne ogniska! W niezwykłej podróży przez dawne i obecne tradycje zaduszkowe, odwiedzimy kraje i krainy, których nie sposób zobaczyć w ciągu jednego dnia, a co dopiero w jedną godzinę... A jednak spróbujemy! Przelecimy nad morzami i oceanami! Ponad górami! Ponad pustyniami! Zajrzymy tam, gdzie zaduszkowe tradycje są zupełnie inne, wspaniałe i zaskakujące! Naszym przewodnikiem będzie roztańczony Lampion, który okaże się nie tylko lampionem, ale także ognistym Wehikułem Czasu i Przestrzeni.

Kasia GryskoKasia Grysko – tancerka, arteterapeutka, inicjatorka działań twórczych. Założycielka Przestrzeni Czułych Emocji „Listopadowy Projekt” - miejsca, w którym czas zwalnia, a duch odpoczywa. Po zejściu ze sceny, po wielu latach pracy w zawodzie tancerki, zaczęła odkrywać pokłady możliwości ruchu i tańca w połączeniu z innymi dziedzinami sztuki jako ścieżki samopoznania, rozwoju i zadbania o swoje emocje. Pracuje z dziećmi i dorosłymi, ale to właśnie najmłodsi są grupą, w której czuje się najlepiej, ponieważ bez skrępowania może wydobywać z siebie dziecięcą część swojej natury. Stale w ruchu. Zawsze z muzyką w tle i książką w torbie. Blisko natury. Wierzy, za pisarką Isabel Allende, że dla każdego znajdzie się miejsce.