JazzCamp for Girls w Katowicach 2023
dekoracyjna

JazzCamp for Girls w Katowicach 2023

Koncert finałowy

Kiedy: 27 stycznia 2023, godz. 17.30

Gdzie: Pałac Młodzieży w Katowicach - sala teatralno-kinowa

Zapraszamy na koncert finałowy drugiej edycji pierwszego w Polsce projektu JazzCamp for Girls. Na scenie wystąpią uczestniczki 5-dniowych warsztatów i zaprezentują umiejętności improwizacji i pracy zespołowej, które nabędą w trakcie trwania campu.

JazzCamp for Girls skierowany jest do uczennic szkół muzycznych I i II stopnia – instrumentalistek z województwa śląskiego w wieku 10-15 lat.

W pracy nad przełamywaniem (nie tylko) muzycznych barier pomagają im tutorzy - doświadczeni muzycy i pedagodzy: Ania Rybacka, Artur Tuźnik, Ola Rzepka oraz Łukasz Marciniak.

W programie znajdują się zajęcia grupowe obejmujące ćwiczenia integracyjne, muzyczno-ruchowe, „organic orchestra” oraz warsztat psychologiczny. Ważnym elementem jest codzienna praca w kilkuosobowym „jazzowym combo”, w którym przygotowywany jest repertuar na koncert finałowy. Przewidziany jest również czas na budowanie „tożsamości zespołu”, w tym nazwy i koncepcji stroju na występ, oraz na sesję zdjęciową i stworzenie plakatu zapowiadającego koncert.

Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z duńską organizacją Jazz Danmark i jest częścią międzynarodowego projektu JazzCamp for Girls - across the Nordics, Poland and Turkey jako odpowiedź na raport o nierówności płci w przemyśle jazzowym. W 2023 roku JazzCampy odbędą się — obok Danii — również w Finlandii, Szwecji oraz po raz pierwszy w Turcji. Projekt realizowany jest w Katowicach ze względu na aktywność JazzArt Festivalu, na którym promowana jest idea równości płci i twórczość kobiet - wirtuozek.

Więcej informacji TUTAJ lub na stronie fundacji Konsek Kultury (TUTAJ)
 

Opieka merytoryczna:

Aleksandra Rudzka-Kurdyś (Katowice Miasto Ogrodów)
Aleksandra Rybak-Żymła (Fundacja Konsek Kultury)
Joanna Tamborska (Kultur(a))


Organizatorami polskiej edycji są Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek i Fundacja Konsek Kultury we współpracy z duńską organizacją Kultur(a).

Projekt został dofinansowany ze środków Fundacji PZU, Nordisk Kulturfond oraz Ministerstwa Kultury Danii i Ministerstwa Spraw Zagranicznych Danii.

Partnerami projektu są: Ambasada Królestwa Danii, JazzDanmark i Pałac Młodzieży w Katowicach.

Powrót