lato w mieście 2023

Lato w Mieście 2023 & UNICEF II

Wakacje ze świetlicą twórczą polsko-ukraińską w Mieście Ogrodów

Część II: sierpień 2023

 

O wakacjach w świetlicy w języku łatwym do czytania i zrozumienia [plik pdf, 347 kb, link otworzy się w nowym oknie]

 

 


Канікули з Польсько-Українським творчим центром Місті Садів [pdf, 114 kb, файл відкриється в новому вікні]

Kiedy: 28 sierpnia – 1 września 2023

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów i w plenerze

Dla kogo: dzieci/ młodzież (8-12 lat)

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń: unicef[at]miasto-ogrodow.eu Jedno zgłoszenie obejmuje udział w pięciu dniach zajęć (28.08-1.09.2023). Uwaga! Pierwszeństwo mają dzieci, które nie brały udziału w lipcowych letnich warsztatach ze świetlicą twórczą polsko – ukraińską.

 

 

Lato w Mieście to zabawa, ruch, gry, wspólne śpiewanie i wiele więcej. A przynajmniej tak wygląda, jeśli spędzać je wraz ze świetlicą twórczą w Mieście Ogrodów. Również w sierpniu zapraszamy dzieci i młodzież ukraińską i polską do udziału w naszych wakacyjnych półkoloniach. Będziemy grać w gumę, kręgle i w klasy; stworzymy albumy wakacyjne. Będziemy rozwiązywać zagadki, bawić się na świeżym powietrzu, grać w grę terenową i uczestniczyć w zajęciach ruchowych. Będziemy wędrować palcem po globusie i poznawać muzykę z całego świata, tańczyć na dyskotece a nawet spróbujemy stworzyć własną orkiestrę. A Jeśli pozwoli pogoda, pójdziemy na basen.

Przygotujemy się też na pożegnanie lata i powrót do szkoły. Zaprojektujemy i wykonamy: swój plan lekcji, przybornik (organizer) na biurko, planer, zakładki do książek, worki/torby lniane i teczki.

Jednym słowem, jeśli czegoś na zajęciach nie poznacie, to będzie to: nuda!

Nasze spotkania rozpoczną się w poniedziałek 28 sierpnia i potrwają do piątku 1 września. 

Codziennie będziemy się spotykać o godz. 10.00 i żegnać o godz. 15.00.

Harmonogram spotkań:
godz. 10.00 – 12.00 – zajęcia ruchowe
godz. 12.00 – 14.00 – zajęcia plastyczne
godz. 14.00 – 15.00 – zajęcia muzyczne

Uwaga! Ostatniego dnia (w piątek 1 września w godz. 10.00 – 15.00) – zapraszamy do udziału w wycieczce do Muzeum Historii Katowic. Zwiedzimy wystawy stałe: "Z dziejów Katowic" i "W kamienicy mieszczańskiej. Codzienność i odświętność" w budynku Muzeum przy ul. ks. J. Szafranka 9 w Katowicach. (Зверніть увагу: В останній день (п'ятниця 1 вересня з 10.00 - 15.00)
- запрошуємо на екскурсію до Музею історії міста Катовіце. Ми відвідаємо постійні виставки: "З історії Катовіце" та "У міщанській кам'яниці. Будні та свята" у будівлі музею на вул. О. Я. Шафранка, 9 у Катовіце.) 


Zrealizowano przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)

[Реалізовано за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)]

Strona www UNICEFu [Веб-сайт ЮНІСЕФ] TUTAJ [ТУТ]


 

 

 

 

 


Współpraca: Fundacja Gniazdo