Grupa panGenerator tworzy instalację dla Katowic

Laureaci Paszportu „Polityki”, znani z wyrafinowanych technicznie instalacji, grupa panGenerator stworzą w listopadzie dla Katowic dźwiękową instalację w ramach Katowice Street Art Urban Sound 2019

The Wall of Sound

Stworzona specjalnie dla Katowic instalacja dźwiękowa "The Wall of Sound” będzie służyć jako nośnik wypowiedzi publicznej, codzienny audialny notatnik lub też jako miejsce do obcowania/zabawy z dźwiękiem.

panGenerator to grupa zajmująca się projektowaniem i sztuką nowych mediów, założona w 2010 przez Piotra Barszczewskiego, Krzysztofa Cybulskiego, Krzysztofa Golińskiego i Jakuba Koźniewskiego. Projekty tworzone w ramach grupy integrują nowoczesne media cyfrowe z niebanalnymi formami przestrzennymi i angażującą interakcją, łącząc ze sobą światy bitów i atomów. Prace panGeneratora prezentowane były na całym świecie, m.in.: w Melbourne, Pekinie, Atlancie, Tel Awiwie, Barcelonie, Wiedniu, na najważniejszych festiwalach designu i sztuki, takich jak Ars Electronica, SXSW,  Milan Design Week, Dutch Desing Week, Warszawska Jesień, WRO Media Art Biennale, Łódź Design i wiele innych.

W 2019 roku grupa otrzymała prestiżowy Paszport „Polityki” w kategorii Kultura Cyfrowa. Oprócz działań o charakterze artystycznym i komercyjnym, grupa zaangażowana jest również w działania edukacyjne i promocję sztuki nowych mediów w Polsce - poza licznymi warsztatami, członkowie grupy prowadzą zajęcia na podyplomowych studiach Creative Coding na School of Form.