Laura Marti & Nataliya Lebedeva

Koncert w Czechach podczas drugiej edycji letniego festiwalu „Brno živě” na ulicach Brna w ramach Dnia Kultury Ukraińskiej. 

Kiedy: 24 sierpnia, godz. 17.30

Gdzie: scena muzyczna na Placu Jakuba w Brnie (Jakubske Namesti 1)

Znane ukraińskie artystki Laura Marti i Natalia Lebedeva choć działają niezależnie, wspólnie stworzyły już niejeden projekt muzyczny. Wojna zmusiła je do opuszczenia kraju. Potraktowały to jako misję do przypominania o sytuacji w Ukrainie poprzez serię koncertów, również charytatywnych, połączonych ze zbieraniem funduszy na cele pomocowe. Zagrały już w Szwajcarii, Niemczech, Holandii i Austrii. W sierpniu, za sprawą projektu „Ukraina w Mieście Ogrodów” i dofinansowaniu Europe Cultural Foundation pojawią się w Brnie. 24 sierpnia festiwal „Brno Live” będzie Dniem Żywej Ukrainy. 

LAURA MARTI – charyzmatyczna wokalistka jazzowa eksperymentująca również z innymi gatunkami muzycznymi, kompozytorka i autorka tekstów. Jest dumną Ukrainką o ormiańskich korzeniach i brazylijskim sercu, jedną z najbardziej wszechstronnych wokalistek w Ukrainie słynącą z „aksamitnej” barwy swojego głosu. Wydała dotąd 5 albumów studyjnych, występowała na znanych międzynarodowych festiwalach jazzowych, współpracowała m.in. z takimi artystami jak Bobby McFerrin czy Lars Danielsson. 

NATALIYA LEBEDEVA – znana ukraińska pianistka jazzowa, kompozytorka, aranżerka, pedagożka, liderka „Nataliya Lebedeva Trio”. Ma na swoim koncie wiele oryginalnych projektów jazzowych z udziałem wybitnych ukraińskich muzyków. W swojej praktyce twórczej nie boi się kontrastów, eksperymentowania z muzyką klasyczną (Bach, Chopin) i etniczną (ukraińskie pieśni ludowe). Wydała dotąd 4 albumy studyjne. 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków [The project is co-financed by] European Culture Foundation.