asi mina w czarnej sukni i świetlnych koralach w niebieskiej poświacie

Międzygalaktyczna podróż muzyczna czyli Asi Mina i Sonos lecą w kosmos

Wydarzenie tłumaczone artystycznie na Polski Język Migowy. Tłumacz PJM: Ewa Wojdyr

Kiedy: 13 czerwca 2023, godz. 11.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Udział bezpłatny. Koncert dla grup zorganizowanych (uczniowie szkół podstawowych klasa 1-6). Zgłoszenia:  unicef[at]miasto-ogrodow.eu. 

Zapraszamy na koncert w trakcie którego usłyszycie fragmenty znanych utworów z równie znanych filmów science-fiction w nowych aranżacjach. Będzie muzyka, opowieści, zagadki, obrazy - wszystko to, co pomoże nam oderwać się od planety Ziemi i polecieć bardzo wysokooooo aby spotkać obce cywilizacje w odległych galaktykach.
 
Wędrówki i walki wśród gwiazd czyli Star Trek i Star Wars, Grawitacja, Avengers i Superman z planety Krypton,  o tylko niektóre z tytułów, których motywy muzyczne usłyszymy 13.06.2023 w sali koncertowej Miasta Ogrodów. Pojawią się też inne konteksty, bo jak przy kosmiczno-dźwiękowej okazji nie zaśpiewać piosenki Gwiezdnego Chłopca o historii Majora Toma?
 
Nie chcemy Wam wszystkiego zdradzać, przecież KOSMOS to ciągle wielka tajemnica i właśnie dlatego tak nas wszystkich fascynuje.
 
Lećmy!
 
Kwartet SONOS czyli załoga w składzie:
Małgorzata Hlawsa - flet 
Marta Huget-Skiba - skrzypce 
Anna Grzybała - altówka 
Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela

Ola Skiba – wokal
Agata Hofelmajer-Roś - wizualizacje
Kapitanka, prowadzenie koncertu: Asi Mina aka Joanna Bronisławska 


Fot. KROPKA KRESKA / Agnieszka Cytacka


Tłumaczenie na PJM w ramach projektu „Przecieramy nowe ścieżki komunikacji o sztuce” w ramach projektu „Kultura bez barier”.

Fundusze EU, Flaga Polski, PFRON, UE

 

 Wydarzenie w ramach  współpracy Miasta Katowice wraz z UNICEF w zakresie pomocy dla dzieci i rodzin z Ukrainy uciekających przed wojną:

Unicef dla każdego dziecka po polsku i ukraińsku