zdjęcie stołu na którym są materiały plastyczne i papiery świąteczne

Warsztaty rękodzieła od 4 do 104

Projekt realizowany w ramach porozumienia Miasta Katowice
z organizacją UNICEF w sprawie udzielania wsparcia dzieciom i rodzinom z Ukrainy uciekającym przed wojną.

ІНФОРМАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ ТУТ

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na warsztaty tworzenia ozdób i dekoracji świątecznych.

Kiedy: 17 grudnia, godz. 10.00 i 12.00, 18 grudnia, godz. 10.00 i 14.00

Gdzie: sala Muzykodromu (I piętro KMO)

Czas trwania: 2 h. 

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy (limit miejsc): unicef@miasto-ogrodow.eu
Spotkanie w języku ukraińskim i polskim.

Zbliżają się święta. Czy wszyscy mają już naszykowane prezenty i ozdoby? Nie trzeba ich kupować. Przyjdźcie do naszej świetlicy na warsztaty rękodzieła. Pokażemy jak świąteczne dekoracje wykonać samemu, własnoręcznie z użyciem prostych materiałów. W sobotę podczas zajęć z Violettą Kielian-Uszko i Darią Kurzawą wyczarujemy choinki ze zwykłego sznurka jutowego i styropianu. Nasze dzieła ozdobimy kolorowymi, świątecznymi elementami. W niedzielę podczas warsztatu z Oleną Dmytriievą i Keteryną Chruszczową narodzą się skrzaty (serio!); nauczymy się też tworzyć własne bombki, choinki i inne ozdoby świąteczne. Podczas obu spotkań zabawa i mnóstwo radości gwarantowane. Wykonane przez uczestników ozdoby staną się ich własnością. Można je potraktować jako świetną świąteczną dekorację domu lub podarować bliskiej osobie na prezent.

Kilka słów o prowadzących zajęcia:

Keteryna Chruszczowa: „Rękodzieło to pasja i sposób na życie”. Członkini Stowarzyszenia Twórców Ukrainy, laureatka wielu nagród i wyróżnień. Pracuje z Dziećmi, jej przesłaniem jest by krok po kroku pomagać dzieciom i młodzieży w rozwijaniu ich talentów, uczyć wytrwałości i cierpliwości oraz pielęgnować bogate kulturowe tradycje.

Olena Dmytriieva: absolwentka Pedagogiki i Szkoły Muzycznej w Ukrainie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w szkole muzycznej. Prowadziła zajęcia rytmiczne, chóralne, naukę gry na pianinie i naukę śpiewu. Od lutego przebywa i pracuje z dziećmi w Polsce.

Violetta Kielian-Uszko: „Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi i młodzieżą. Ukończenie studiów pedagogicznych utwierdziło mnie w przekonaniu, że to właśnie chcę robić w życiu i jest to dobra decyzja. To praca, która daje mi ogromną radość i satysfakcję. Celem mojej pracy jest stworzenie atmosfery, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe oraz każdy będzie ważny i potrzebny.”

Daria Kurzawa: „Od zawsze zastanawiałam się jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie stawia mi kolejne wyzwania. Zawsze staram się, aby atmosfera w grupie była przyjazna i domowa a czas aktywnie spędzony. Nie boję się wyzwań. Sądzę, że każde doświadczenie poszerza moje kompetencje i uczy czegoś nowego. Staram się zaszczepić podobne przekonania u dzieci.” Pani Daria jest psychologiem udzielającym konsultacji w ramach świetlicy.

Fot. Photo by Julia Taubitz on Unsplash


Zrealizowano przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)

 

 

 

 

 

[Реалізовано за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)]