dekoracja

Tany dla dziecka taty i mamy

Taneczne warsztaty rodzinne programu Przestrzenie Sztuki Taniec – Katowice

Kiedy: Niedziele*, godz. 16.00

Uwaga! Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem, w niedzielę 12 listopada nie ma zajęć.

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala 211

Prowadzenie: Sara Solorz

Bilety: 10 zł opiekun (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca). Dzieci uczestniczą w zajęciach bezpłatne pod opieką osoby dorosłej. Bilety dostępne na miasto-ogrodow.interticket.pl [link otworzy się w nowym oknie]

Uwaga! Program zajęć opracowany dla dzieci w wieku 3-8 lat. 

*Terminy spotkań: 13, 20, 27 sierpnia 2023, 3, 10, 17, 24 września 2023, 1, 8, 15, 22, 29 października 2023, 5, 19, 26 listopada 2023

Planowany cykl warsztatów wspiera integrację dzieci i rodziców, ich relacja podczas ćwiczeń oparta jest na partnerstwie i równym zaangażowaniu. Wykorzystywane zadania ruchowe są uniwersalne, z możliwością dostosowania intensywności, szybkości i siły do poziomu rozwoju psychofizycznego wszystkich uczestników. Podczas zajęć dominują autorskie utwory instrumentalne, a także muzyka klasyczna.

Każdy z warsztatów przebiega według stałego schematu:
- ROZGRZEWKA – rozbiegówka + rozciąganie
- TANECZNE ĆWICZENIA INTEGRACYJNO-ROZWOJOWE
- NAUKA CHOREOGRAFII
- RELAKSACJA

Ćwiczenia mają charakter polisensoryczny. Pojedyncze zajęcia mają swój motyw przewodni i przypisany konkretny przedmiot. Jest on wykorzystywany do zabaw tanecznych i towarzyszy choreografii. Podczas pierwszych zajęć takim elementem jest książka. Zajęcia zaczynają się od gry w „Gorące krzesła”, lecz zamiast krzeseł bazami są książki. W drugiej części podejmowane są różne ćwiczenia ruchowe (z muzyką), m.in. chodzenie z książką na głowie, przeskakiwanie jej, stawanie na palcach, przekazywanie między uczestnikami. Dalej – nauka choreografii „Mól książkowy” – otwieranie i zamykanie książki w rytm muzyki, zasłanianie się, przekazywanie między dzieckiem a rodzicem itp.). Analogicznie przedmioty kluczowe są wkomponowane w temat każdych kolejnych zajęć.

Sara Solorz – aktorka, tancerka, edukatorka dzieci i młodzieży. Instruktorka zajęć artystycznych z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, w tym zajęcia z zakresu teatru tańca i teatru dramatycznego, ruchu scenicznego, zajęć tanecznych i ruchowo-rozwojowych. Pasjonatka tańca współczesnego, musicalowego oraz tanecznych zabaw integracyjno-animacyjnych. Absolwentka szkoły policealnej na kierunku Aktor, studentka roku dyplomowego na kierunku Arteterapia (w tym ukończone zajęcia z zakresu choreoterapii i rytmikoterapii), ukończony kurs Pedagogiki Teatru. Przez ponad pięć lat aktorka i tancerka teatru musicalowego Teatr Franciszka, a także spektakli Studia Musicalowego STEP, tancerka Musicalu Jonasz w katowickim Spodku, a także wielu tanecznych projektów indywidualnych. Instruktorka zajęć tanecznych i choreografka Studium Teatru Franciszka. Autorka pojedynczych warsztatów tanecznych i ruchowych dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych na terenie Śląska. Instruktorka zajęć tanecznych dla dzieci i młodzieży podczas obozów teatralno-muzycznych „Wakacje z misjami” w Ocyplu. Prowadząca zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci w zabrzańskich żłobkach. Projekty taneczne realizowane w nadchodzącym sezonie artystycznym: prowadzenie zajęć tanecznych podczas obozów młodzieżowych „Wakacje z misjami”, zajęcia dla dzieci w wieku 2-3 lata w żłobkach Cartias Zabrze, rola taneczna w Oratorium Nyskim, rola taneczna w megawidowisku „Maryja” w Spodku, zajęcia taneczne dla dzieci i dorosłych w Świetlicy Środula w Sosnowcu, indywidualne warsztaty z wykorzystaniem technik choreoterapeutycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych kobiet.


Patronat medialny:

Silesia Dzieci - logo


Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

MKiDN, NIMiT, Instytut Teatralny, Przestrzenie Sztuki